Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк взяв участь в урочистостях з нагоди 20-ї річниці Незалежності України в палаці «Україна»

В Національному палаці мистецтв «Україна» 23 серпня 2011 року відбулося урочисте засідання, присвячене 20-й річниці Незалежності України, в якому взяли участь Президент України Віктор Янукович, Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, члени Кабінету міністрів України, народні депутати України, представники дипломатичного корпусу, релігійні, громадські діячі, у тому числі Заступник Голови Громадської ради при КМДА, Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк.

Prezident_vustyp1

  У своєму виступі на урочистому засіданні з нагоди 20-ї річниці Незалежності України Президент України Віктор Янукович зазначив, що для України та її громадян ці двадцять років – це не просто ювілейна дата. Це важлива віха в історії держави і суспільства, що пройшли горнило перших випробувань на міцність. Сьогодні ми з впевненістю стверджуємо: український народ достойно склав іспит на свободу і незалежність!

За роки незалежності ми здолали комплекс, що складався століттями, — комплекс меншовартості. Не менш важливо сьогодні подолати і розповсюджене в суспільстві відчуття апатії. Ми навчилися долати кризи власними силами. Ми рухались вперед, змінювали своє уявлення про світ, про свої можливості і свою історичну місію. Маємо нарешті усвідомити, що справжній фундамент нашого двадцятиріччя – віковий досвід пошуку і розвитку державництва, духовності та культури. Маємо пам’ятати і те, що наша історія завжди була нерозривно пов’язана із становленням європейської цивілізації.

«Які ж уроки ми маємо винести з власної історії? Перший урок, і мабуть, головний: незалежна держава – це не подарунок на все життя. Незалежність потрібно доводити і зміцнювати щодня. Це справа кожного громадянина – підприємця і вчителя, шахтаря і міністра, пенсіонера і студента. Не популізм і красиві гасла забезпечують незалежність. А лише реальні справи і повсякденна робота.

Урок другий: недореформованість країни – головний чинник соціальних бід і нестабільності. Очевидно, що потрібна системність і послідовність змін, глибока модернізація країни. Світова криза ще раз засвідчила, що в сучасному світі навіть найсильніші країни можуть стати банкрутами, якщо не здатні до саморозвитку. А для країн з радянською спадщиною – в економіці, політиці і, у декого, в думках – модернізація потрібна, як кисень для людини.

Урок третій – потрібне ствердження правової і впорядкованої демократичної системи. Для багатьох українських політиків демократія стала синонімом сваволі та безвідповідальності. Прикро, що і для багатьох моїх співвітчизників політика «гарного слова» виглядає привабливішою за політику законного порядку та реальних справ. Скільки ще потрібно уроків, щоб позбутися хвороб анархізму та популізму?

Урок четвертий: корумпована система влади знищує будь-яку реформу. Визнаю, що і в нинішній владі рівень корупції залишається критично високим. Я оголосив війну корупції, і наголошую – це не просто гасло. В цій війні не буде «своїх» та «чужих». І хто ще не зрозумів – відчує, як-то кажуть, на своїй власній шкурі вже найближчим часом. Це також моя відповідь тим, хто хоче політиканством та демагогією підмінити правосуддя. Заявляю відкрито – нічого у них не вийде. Досить жити за правилами політичного шоу. Лише справедливе правосуддя і закон, а не політична доцільність, мають визначати, чи була дія громадянина злочином, чи ні. Це моя принципова позиція.

І п’ятий урок. Всі роки незалежності ми відчували дефіцит гуманізму, людяності в стосунках між державою та громадянами. Жодні реформи, жодні політичні ініціативи не матимуть підтримки і розуміння, якщо вони не вирішують проблеми конкретної людини. Громадяни мають нарешті відчути, що вони живуть не в державі, де панують бюрократія і право сильного, а у власній республіці, що піклується про кожного. Впевнений, ми спільно побудуємо таку країну!» – заявив Президент України Віктор Янукович під час свого виступу на урочистому засіданні з нагоди 20-ї річниці Незалежності України.

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021