Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк закликав київську владу налагодити системну співпрацю з громадськістю столиці

27 жовтня 2011 року в актовій залі ПАТ «Київпроект» відбулося чергове засідання Громадської ради при Київській міській державній адміністрації. Учасники засідання заслухали інформацію Голови Громадської ради при КМДА В. Сироти про результати діяльності Громадської ради при Київській міській державній адміністрації з травня по жовтень 2011 року; обговорили механізм взаємодії Київської міської державної адміністрації з Громадською радою при КМДА та заслухали деякі інші питання.

Виступаючи перед учасниками засідання, Заступник Голови Громадської ради при КМДА, Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк поінформував членів Громадської ради при КМДА про результати роботи шести Постійних комісій Громадської ради при КМДА, в яких він є куратором.

Зокрема, Постійна комісія з питань промислової політики Громадської ради при КМДА, яку очолює Анатолій Карпенко, ініціювала розробку проекту «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки». Так, 20 червня 2011 року в Конференц-залі Київської торгово-промислової палати відбулося засідання, на якому була створена Ініціативна група з розробки пропозицій стосовно проекту «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки». До роботи над цим важливим документом були залучені представники Київської торгово-промислової палати, Ради директорів м. Києва, Київської міської організації роботодавців, а також керівництво Головного управління з питань промислової політики КМДА.

Одним з результатів роботи Ініціативної групи стали спільні Пропозиції стосовно Програми розвитку промислового та наукового комплексу Києва на період 2012-2025 років. Ці пропозиції були схвалені на засіданні Постійної комісії з питань промислової політики та передані представникам Робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року, а також керівництву Головного Управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА.

Проект «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки» передбачає системний підхід щодо вироблення та реалізації ефективної промислової політики з метою відновлення втраченого промислового потенціалу столиці. Промисловість міста Києва є дуже важливою галуззю економіки столиці, адже на промислових підприємствах працює велика кількість киян, виробляється український національний продукт та розвиваються передові технології. На жаль, згідно зі статистичними даними, за останні роки відбулося різке зменшення кількості робочих місць в промисловому секторі столиці: якщо в 1990 році в промисловості Києва працювало 452 тис. осіб, в 2006 році — 131 тис., то в 2010 році — лише 102 тис. киян.

Постійна комісія з питань транспорту та зв’язку Громадської ради при КМДА, яку очолює Володимир Гриненко 01 серпня 2011 року провела своє засідання, на якому були ухвалені пропозиції та доповнення до проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» щодо подальшого розвитку транспортної галузі столиці. Того ж дня А. Антонюк та В. Гриненко направили листа Начальнику Головного управління транспорту та зв’язку КМДА Є. Водовозову, з конкретними пропозиціями та доповненнями до проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року», присвяченими подальшому розвитку транспортної галузі столиці, зокрема, впорядкуванню маршрутних перевезень та таксомоторних перевезень, створенню сучасних стоянок і автокемпінгів тощо.

Також відбулася зустріч А. Антонюка та В. Гриненко з Начальником Головного управління транспорту та зв’язку КМДА Є. Водовозовим, під час якої були детально обговорені та схвалені пропозиції, які надійшли від Постійної комісії з питань транспорту та зв’язкуГромадської ради при КМДА.

Постійна комісія з питань економіки, фінансів та інвестицій Громадської ради при КМДА,яку очолює Олександр Головченко ініціювала 11 серпня 2011 року нараду, яка була проведена на території підприємства «Київміськвторресурси» та присвячена стану виконання санітарно-екологічної програми Київської міської державної адміністрації. В нараді взяли участь Начальник Головного Управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА О. Дудко, Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк, Голова правління Київської міської організації роботодавців І. Голодівський, Заступник Голови Дніпровської РДА В. Муренко, директор підприємства «Київміськвторресурси» О. Малахова-Чуднер, Віце-президент Асоціації «Екопульс» І. Завірюхін.

Підприємства, які належать до цієї галузі, мають сотні приймальних пунктів по всьому Києву, де від населення закуповують різноманітні відходи, вивозять власним транспортом їх на свої бази, сортують, обробляють (частину повністю переробляють) і постачають на ринок сировину, або вже готову продукцію. При цьому з бюджету столиці на підтримку такої діяльності не витрачається жодної копійки.

До того ж щомісячно сотні тисяч киян отримують готівкою від заготівельних підприємств мільйони гривень за здані на переробку відходи, економіка держави отримує тисячі тон якісної вторинної сировини, а бюджет – суттєві надходження. Підприємства даної галузі могли б вже сьогодні самостійно вивозити та переробляти в рази більше відходів за власні кошти, але через існуючі в Києві старі корупційні схеми не можуть розмістити додаткові ємності та пункти для прийому твердих побутових та промислових відходів.

«На цій темі я акцентував увагу Голови КМДА О.П. Попова під час свого виступу в Колонній залі КМДА 19 вересня 2011 року під час громадського обговорення проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року з членами Громадської ради при КМДА» — заявив Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк.
 За дорученням Голови КМДА О.П. Попова в Київській міській державній адміністрації 14 жовтня 2011 року відбулося громадське обговорення у форматі круглого столу, присвячене концептуальним підходам у питанні поводження з твердими побутовими відходами в м. Києві. Результатом цієї роботи стали систематизовані пропозиції до проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року щодо зменшення забруднення територій столиці і зниження обсягів генерації твердих побутових відходів у м. Києві. Реалізація цього проекту дасть можливість заощадити до 200 млн. грн. коштів столичного бюджету та створити сотні нових робочих місць.
 Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк висловив свою думку щодо роботи Громадської ради при КМДА та її взаємодії з Київською міською державною адміністрацією. Він нагадав учасникам засідання, що піднімав це важливе питання під час свого виступу в КМДА 19 вересня 2011 року під час громадського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року, яке ініціював Голова КМДА Олександр Попов.
 «Є деякі проблемні питання, які на мою думку завадили Громадській раді повноцінно виконувати свої основні функції, як консультативно-дорадчого органу при КМДА. По-перше, станом на 19 вересня нам був невідомий юридичний статус та остаточний варіант Положення про Громадську раду, яке було затверджене Громадською радою 19 травня та передане до КМДА на узгодження та підпис. По-друге, я, як Заступник Голови Громадської ради при КМДА та куратор шести Постійних комісій Громадської ради не отримав жодного проекту нормативно-правового акту КМДА для проведення громадської та антикорупційної експертизи».
 Також хочу нагадати, що 18 травня 2011 року в Київській міській державній адміністрації відбулася зустріч Голови КМДА Олександра Попова з Правлінням Громадської ради при КМДА, в результаті якої була підписана Декларація про принципи взаємодії, що відображає бачення механізму співпраці Громадської ради та Київської міської державної адміністрації. Після цієї зустрічі Голова КМДА О. Попов підписав Доручення від 01 червня 2011 року № 23229 яке, як і Декларація, на жаль, станом на сьогодні не виконується.
 «Аналізуючи роботу шести Постійних комісій Громадської ради при КМДА, куратором яких я є, можу констатувати, що членами цих комісій пророблена значна робота, опрацьовані та систематизовані конкретні проекти та пропозиції, які можуть бути корисними для київської громади. Однак на даний час жоден з цих проектів та пропозицій не були реалізовані по причині відсутності ефективної співпраці з КМДА та її структурними підрозділами. Я закликаю членів Громадської ради та керівництво КМДА спільно виробити механізм співпраці Громадської ради та Київської міської державної адміністрації, який зможе покращити та підвищити ефективність нашої роботи та перетворити Громадську раду при КМДА на дієвий інструмент впливу столичної громади на ситуацію в місті Києві» — заявив Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк.
 Завершуючи свій виступ, А. Антонюк звернувся до членів Громадської ради при КМДА з пропозицією ще раз заявити про свою підтримку Голови КМДА Олександра Попова та його діяльності щодо покращення ситуації в столиці. За словами Заступника Голови Громадської ради при КМДА Андрія Антонюка,  переважна більшість членів Громадської ради при КМДА готові бути надійними помічниками та партнерами для столичної влади. Адже ціль у нас одна — перетворити Київ на справжню європейську столицю.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021