Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк взяв участь в Установчих зборах Громадянського форуму Києва

В ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”» 28 березня 2012 року відбулися Установчі збори Громадянського форуму Києва, у який взяли участь понад 500 представників міських громадських організацій, а також установ культури, науки та освіти м. Києва, Громадської ради при КМДА, у тому числі Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк, Голова Постійної комісії з питань промислової політики Громадської ради при КМДА Анатолій Карпенко та ін. За результатами роботи Установчих зборів очолив Громадянський форум Києва перший Президент України Леонід Кравчук.

«Ми не будемо реєструвати статут. Ця організація буде мати дві якості — досвід, авторитет тих людей, які тут присутні. Силу слова і безпосередньо дію для того, щоб було краще в нашому Києві, всім киянам», — сказав Л.Кравчук.

Лідер Громадянського форуму Києва підкреслив, що організацію створено задля об`єднання зусиль всіх громадян, незалежно від партійних симпатій, для забезпечення розвитку столиці. «Ми не будемо тут ділити між політичними партіями, хто кого підтримує, хто кого обирає… Ми ставимо одне завдання — зберегти історичні, духовні, архітектурні цінності Києва», – повідомив він.

Виступаючи перед учасниками Установчих зборів Громадянського форуму Києва, Голова КМДА Олександр Попов заявив, що «будь-яка ініціатива громадськості, спрямована чи то на розвиток столиці, чи ж на добробут киян, завжди матиме цілковиту підтримку і київської міської влади, і мою особисту. Розробляти перспективні плани розвитку міста ми будемо тільки в діалозі з громадою, спільно з громадою і під контролем громади. Врахування думки киян при підготовці всіх важливих рішень повинно стати неписаним, але й непорушним законом для міської влади. Ми вже маємо результат такої співпраці: після широкого громадського обговорення місто ухвалило Стратегію розвитку Києва до 2025 року, яка уже сьогодні продемонструвала свою доцільність та ефективність. Нині на розсуд громади ми виносимо ще один не менш важливий документ – проект Генерального плану розвитку міста. Я переконаний, його остаточний варіант сформують безпосередньо самі кияни».

Довідка: Громадянський форум Києва – це неформальний представницький орган, скликаний за результатами круглого столу «Європейські стандарти для європейської столиці», що відбувся 20 березня 2012 року. Його мета –формулювання точки зору київської громади щодо різних аспектів розвитку столиці. Також планується, що Громадянський форум візьме на себе відповідальність за розробку проектів розвитку Києва в середньо- і довгостроковій перспективі. Ініціатива проведення круглого столу, а згодом і Установчих зборів Форуму належить першому Президентові України Леонідові Кравчуку.

В Установчих зборах Форуму взяли участь знані та поважні кияни, які вже стали авторитетами у різних сферах життя міста. До Форуму також долучилися десятки громадських організацій – професійних, наукових, творчих, молодіжних, жіночих тощо. Найближчим часом робота форуму зосередиться у робочих групах, які напрацюють пропозиції за різними напрямками життєдіяльності міста.

Так, створено 8 робочих групи, які очолили:

«Інтелектуальний Київ» – Леонід Губерський, ректор Київського національного університету імені Т. Шевченка, академік, Герой України;

«Соціальний Київ» – Надія Вернигора, голова Пенсійного фонду Києва протягом 20-ти років;

«Здоровий Київ» – Петро Фомін, головний хірург МОЗ України, академік;

«Культурний Київ» – Олег Скрипка, співак, музикант;

«Демократичний Київ» – Віктор Чамара, Секретар Національної спілки журналістів України;

«Діловий Київ» – Володимир Петренко, Генеральний директор ПАТ «Київметробуд», Герой України;

«Молодий Київ» – Руслана Лижичко, співачка;

«Спортивний Київ» – Сергій Бубка, Президент Національного Олімпійського Комітету України, Олімпійський чемпіон, Герой України.

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021