Відбулося загальноміське обговорення проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року»

В Конференц-залі НСК «Олімпійський» 7 грудня 2011 року відбулося загальноміське обговорення проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року». У заході взяли участь керівництво Київської міської державної адміністрації та її структурних підрозділів, депутати Київської міської ради, представники Громадської ради при КМДА, органів самоорганізації населення, громадських організацій та ін.

Звертаючись до присутніх, Голова КМДА Олександр Попов сказав: «Сьогоднішні громадські слухання – це важливий крок до ухвалення документа, покликаного визначити стратегічні цілі й шляхи прориву Києва до найвищих стандартів комфортного життя і ефективної роботи в столиці. Ці стандарти ми втілимо так, щоб кожен киянин пишався своїм містом, містом із самобутньою архітектурою, унікальною природою і видатними культурними традиціями».

Також він зазначив, що підсумкова версія документа — це  спільна  робота  усіх киян,яким небайдуже майбутнє нашого міста.

«Мені дуже приємно, що саме такий план, реалізувавши який, ми можемо досягти високих соціальних стандартів у місті, презентується саме в День місцевого самоврядування. І якщо початок роботи над документом – це робота фахівців, то сьогодні – це спільний творчий труд і громадських організацій, і фахівців, і науковців, і представників бізнесу – усієї територіальної громади Києва», – наголосив Олександр Попов.

«Досвід спільної роботи влади та киян над проектом Стратегії показав, наскільки важливою і продуктивною є така практика. Тому я буду пропонувати депутатам міськради внести до Статуту столиці положення про обов’язковість громадських слухань з найбільш важливих питань життєдіяльності київської громади», – сказав голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов на загальноміському обговоренні Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року.

Він зазначив, що за півроку обговорення документу міська адміністрація отримала із різних джерел близько 7400 пропозицій та 4400 коментарів. 50% з них – предметного характеру, а 30% – довгострокового, стратегічного спрямування.

«Найпопулярнішою темою серед киян, як виявилося, є вирішення проблеми транспортного сполучення (їй присвячено 22% усіх зауважень).  Кияни хочуть користуватися громадським транспортом, тому в планах влади – оновлення та розширення парку трамваїв, тролейбусів, автобусів; збільшення кількості рухомого складу метрополітену; виділення окремої смуги для громадського транспорту», – запевнив Олександр Попов.

Також він підкреслив, що на другому місці (15%) – тема благоустрою та озеленення. До 2025 року планується розширити зелені зони Києва на 3000 гектарів, здебільшого за рахунок благоустрою лісових територій на околицях житлових масивів.

10% коментарів стосувалися ресурсозбереження та енергоефективності міста. Завдяки ним у проекті Стратегії з’явилася додаткова стратегічна ініціатива – «Енергоефективність». Усього з 17 початкових показників проекту після громадського обговорення  були скореговані 5 та додані ще 5.

Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк, звертаючись до керівництва КМДА та учасників загальноміського обговорення проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» зазначив, що «на минулому широкому обговоренні проекту Стратегії, яке проходило в КМДА 19 вересня 2011 року, в своєму виступі я акцентував увагу Голови КМДА Олександра Попова та розробників проекту Стратегії на декількох пропозиціях, які були опрацьовані та передані представникам Робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Перша пропозиція пов’язана з розвитком промислового потенціалу столиці та створенням нових робочих місць. Друга — до розділу «Екологія та навколишнє середовище» проекту Стратегії щодо збільшення частки переробки твердих побутових відходів як вторинної сировини в місті Києві. Третя — до розділу «Транспорт і транспортна інфраструктура» проекту Стратегії щодо впорядкування ринку таксомоторних перевезень в столиці та покращення зовнішнього вигляду міста Києва за рахунок впровадження єдиного зовнішнього оформлення легкових таксі, що є вкрай важливим напередодні проведення в столиці фінальної частини європейського Чемпіонату з футболу Євро-2012.

Сьогодні нам, представникам громадськості приємно бачити, що наша спільна праця знайшла своє відображення в остаточному варіанті проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року. Позитивним є те, що значна частина наших пропозицій визнана в проекті Стратегії одними з головних заходів та завдань цільових программ та дій, що дають швидко-досяжні результати.

Шановний Олександре Павловичу! Хочу наголосити, що ми розробили та передали не тільки пропозиції, а й механізми їх втілення, і готові приймати безпосередню участь в їх фінансуванні та реалізації.

Від себе особисто, від Громадської ради при КМДА та від усіх киян бажаю Вам, Олександре Павловичу, як ініціатору розробки проекту Стратегії і всім нам — столичній громаді, наснаги й успіху в реалізації цієї амбіційної Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» — заявив Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк.

 Остаточний варіант проекту «Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року» — http://www.kmv.gov.ua/strategy.asp
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021