Відбулася реорганізація та приєднання Київської міської організації роботодавців до Київської організації роботодавців

 24 січня 2012 року у конференц-залі готелю «Воздвиженський» відбулися Загальні збори Київської міської організації роботодавців (КМОР), на яких обговорювалася низка питань, зокрема: звіт Правління та Ревізійної комісії КМОР, а також реорганізація Київської міської організації роботодавців та її приєднання до Київської організації роботодавців (КОР).
  В роботі Загальних зборів Київської міської організації роботодавців взяли участь Президент КМОР Іван Голодівський, Голова правління КОР Руслан Демчак, Виконавчий директор Федерації роботодавців Києва Юлія Бенцлер, Заступник начальника Головного управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики — начальник управління КМДА Валерій Кержаков, Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк, керівник підприємства «Київміськвторресурси» Ольга Малахова, промисловці та підприємці м. Києва, представники органів державної влади та ін.
  Учасники Загальних зборів Київської міської організації роботодавців визнали роботу Правління КМОР за звітний період задовільною, затвердили звіт Ревізійної комісії КМОР, а також одноголосно проголосували за реорганізацію Київської міської організації роботодавців та її приєднання до Київської організації роботодавців. Також учасники Загальних зборів КМОР підтримали рішення З’їзду Київської організації роботодавців, який відбувся 16 січня 2012 року щодо обрання: Головою правління КОР — Руслана Демчака; Виконавчим директором КОР — Івана Голодівського; Головою Ревізійної комісії КОР — Валентину Дамаскіну; затвердили новий склад Правління з урахуванням приєднаних до КОР членів Правління КМОР у складі 28 осіб, а також затвердили Положення «Про Ревізійну комісію КОР».
  На Загальних зборах Київської міської організації роботодавців виступили Іван Голодівський, Валерій Кержаков, Руслан Демчак, Юлія Бенцлер та ін.
  Виступаючи перед учасниками Загальних зборів КМОР, Заступник Голови Громадської ради при КМДА, новообраний Член правління Київської організації роботодавців  Андрій Антонюк проінформував присутніх про діяльність Громадської ради при КМДА та її співпрацю з КМОР в контексті формування та реалізації соціально-економічної політики міста Києва.
  «Постійна комісія з питань промислової політики Громадської ради при КМДА, яку очолює Анатолій Якович Карпенко, ініціювала розробку проекту «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки». Зокрема, 20 червня 2011 року відбулося засідання, на якому була створена Ініціативна група з розробки пропозицій стосовно проекту «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки». До роботи над цим важливим документом були залучені представники Київської торгово-промислової палати, Ради директорів м. Києва, Київської міської організації роботодавців, а також керівництво Головного управління з питань промислової політики КМДА.
  Одним з результатів роботи Ініціативної групи стали спільні Пропозиції стосовно Програми розвитку промислового та наукового комплексу Києва на період 2012-2025 років. Ці пропозиції були схвалені на засіданні Постійної комісії з питань промислової політики та передані представникам Робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, а також керівництву Головного Управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА.
  Проект «Основних положень промислової політики міста Києва на 2012-2025 роки» передбачає системний підхід щодо вироблення та реалізації ефективної промислової політики з метою відновлення втраченого промислового потенціалу столиці. Промисловість міста Києва є дуже важливою галуззю економіки столиці, адже на промислових підприємствах працює велика кількість киян, виробляється український національний продукт та розвиваються передові технології. На жаль, згідно зі статистичними даними, за останні роки відбулося різке зменшення кількості робочих місць в промисловому секторі столиці: якщо в 1990 році в промисловості Києва працювало 452 тис. осіб, в 2006 році — 131 тис., то в 2010 році — лише 102 тис. киян.
  Ще один важливий документ, до розробки якого долучилася Громадська рада при КМДА та Київська міська організація роботодавців — Стратегія розвитку міста Києва до 2025 року, яка була ухвалена Київською міською радою 15 грудня 2011 року.
  Зокрема, представники Постійних комісій Громадської ради при КМДА, куратором яких я є, взяли участь в багатьох громадських обговореннях та «круглих столах», на яких нами були представлені конкретні пропозиції та інвестиційні проекти, а також механізми їх реалізації. Позитивним є те, що результати нашої роботи знайшли своє відображення в остаточному варіанті Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, який був затверджений Київрадою.
  Так, членам Робочої групи з розробки проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року були передані наступні пропозиції:
  Постійною комісією з питань економіки, фінансів та інвестицій Громадської ради при КМДА (Голова — Головченко О.В.) розроблений інвестиційний проект щодо зменшення забруднення територій і зниження обсягів генерації твердих промислових та побутових відходів у м. Києві. Проект передбачає значне покращення екологічної ситуації в місті Києві; зменшення навантаження на полігони та сміттєспалювальні заводи; Створення нових робочих місць та збільшення надходжень до міського бюджету.
  Виступаючи 19 вересня 2011 року в КМДА під час громадського обговорення Стратегії розвитку Києва до 2025 року, я рекомендував столичній владі в процесі узгодження та деталізації Стратегії, враховуючи пропозиції та зауваження роботодавців, промисловців та підприємців зосередити свою увагу та бюджетні кошти на реалізації стратегічно важливих інфраструктурних проектів, зокрема: розвитку метрополітену, трамвайного та тролейбусного транспорту, будівництву автодоріг, мостів, транспортної інфраструктури, модернізації житлово-комунального господарства, розвитку енергетичного потенціалу столиці, покращенню медичного забезпечення тощо.
  А реалізацію таких проектів, як організація автобусних, маршрутних та таксомоторних перевезень, облаштування зупинок міського автотранспорту, організація сучасних автостоянок та паркінгів, переробка побутових та промислових відходів як вторинної сировини та ряд інших важливих проектів на конкурсній основі передати приватним компаніям, які мають багаторічний досвід роботи та готові інвестувати в економіку міста власні кошти. Це дасть можливість вирішити існуючі проблемні питання, пов’язані з життєдіяльністю столиці за рахунок приватного капіталу, заощадити бюджетні кошти та створити нові робочі місця.
  Всі ми розуміємо, що Стратегія розвитку міста Києва до 2025 року буде реалізовуватись саме фахівцями різних галузей столичної економіки, в тому числі профспілок, організацій роботодавців, промислових підприємств, представниками малого та середнього бізнесу. Саме тому столичній владі необхідно заручитися їх підтримкою та розвивати з бізнес-середовищем міста Києва партнерські відносини.
  Наприкінці свого виступу я хотів би висловити сподівання, що саме наша спільна робота щодо об’єднання зусиль роботодавців, промисловців і підприємців столиці та Київської міської державної адміністрації перетворить Київ на справжню європейську столицю з потужним бізнесом, заможними громадянами та сприятливими умовами для соціально-економічного зростання» — заявив Заступник Голови Громадської ради при КМДА, Член правління Київської організації роботодавців  Андрій Антонюк.
  Довідка: Після реорганізації та приєднання Київської міської організації роботодавців до Київської організації роботодавців, КОР налічує у своєму складі біля 150 членів — представників найбільших столичних підприємств, зокрема, завода «Сатурн», ВАТ КЗ «Радар», ВАТ «Фармак», ЗАТ «Оболонь», АП «Будіндустрія», ДП «Київметробуд», Київського Ювелірного заводу, Київської бальнеологічної лікарні, ТОВ «Київміськвторресурси», ВАТ «Фанплит», ВАТ «Укрпластик», ВАТ КМЗ «Магістраль», ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод», ВАТ «Меридіан», ВАТ «Будшляхмаш», ПрАТ «Медичний центр “Добробут”», ТОВ «Українська бізнес-група» та ін.
  Також Київська організація роботодавців є правонаступницею КМОР в Тристоронній соціально-економічній раді м. Києва, головна мета якої — підвищення ролі професійних спілок і організацій роботодавців та їх об’єднань у формуванні економічної та соціальної політики м. Києва та подальший розвиток соціального діалогу як одного з головних чинників забезпечення соціальної стабільності, розвитку громадянського суспільства, запобігання суспільним конфліктам в столиці України.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021