ВГО «Українське таксі» звернулася до КМДА з приводу існуючої ситуації у сфері пасажирських перевезень

18 листопада 2010 р. Співголова Всеукраїнської громадської організації «Українське таксі» С. Савіцкас та Голова Київського міського осередку ВГО «Українське таксі» О. Головченко звернулися з листом до Голови Київської міської державної адміністрації О. Попова з приводу існуючої ситуації у сфері пасажирських перевезень на таксі та автомобілями на замовлення за участі інформаційно-диспетчерських служб у місті Києві.

В листі йдеться про те, що ВГО «Українське таксі» постійно приймає активну участь у розробці та опрацюванні проектів законодавчих актів у робочих групах при Міністерстві транспорту та зв’язку і Держкомпідприємництві. Однак спільно підготовлені законопроекти, які передбачають ефективні механізми реформування галузі таксомоторних перевезень за відсутності узгодженої державної політики вищезазначених відомств відносно майбутнього реформування ринку таксомоторних перевезень не виносяться на громадське обговорення та є безрезультатними.

Зволікання з вирішенням цих питань призводить до суттєвого зменшення бюджетних надходжень, розбалансування ринку надання послуг пасажирських таксомоторних перевезень, банкрутства підприємств — добросовісних платників податків та інших негативних наслідків для Києва та України в тому числі, зменшує можливість своєчасної підготовки транспортної галузі столиці до проведення фінальної частини чемпіонату Євро-2012 по футболу.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України «Про столицю України — місто-герой Київ» у зв’язку зі здійсненням містом Києвом функцій столиці України, Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація, кожна в межах своєї компетенції, мають право встановлювати правила транспортного обслуговування, в тому числі і для таксі. До сфери транспортного обслуговування також відноситься діяльність інформаційно-диспетчерських служб, відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 18.02.1997 р. № 176 «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту».

Таким чином, Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація, прийнявши необхідні рішення, має право зобов’язати перевізників та інформаційно-диспетчерські служби повідомляти органи місцевої влади про свою діяльність на території міста та надавати інформацію. Це дасть можливість міській владі ефективніше організувати контроль за перевезеннями та захистом прав споживачів у сфері таксі, протидіяти співробітництву інформаційно-диспетчерських служб з нелегальними перевізниками, отримувати необхідну інформацію про стан ринку таксі, кількість перевізників та автомобілів, тарифну політику, склад послуг і встановлення необхідної та достатньої кількості таксі.

У своєму листі Співголова ВГО «Українське таксі» С. Савіцкас та Голова Київського міського осередку ВГО «Українське таксі» О. Головченко привітали О. Попова з призначенням на посаду Голови Київської міської державної адміністрації та запропонували залучити представників Всеукраїнської громадської організації «Українське таксі» до складу робочих груп та комісій з питань реформування транспортної галузі м. Києва та підготовки до Євро-2012.

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021