В КМДА відбулося громадське обговорення, присвячене концептуальним підходам у питанні поводження з твердими побутовими відходами в м. Києві

 В Київській міській державній адміністрації 14 жовтня 2011 року за ініціативи Громадської ради при КМДА відбулося громадське обговорення у форматі круглого столу, присвячене концептуальним підходам у питанні поводження з твердими побутовими відходами в м. Києві. В громадському обговоренні взяли участь Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк, Заступник начальника Головного управління комунального господарства КМДА Володимир Казачук, керівник підприємства «Київміськвторресурси» Ольга Малахова-Чуднер, віце-президент Асоціації «Екопульс» Ігор Завірюхін, директор Центру інновацій, інвестицій та міжнародних зв’язків ВГО «Українська академія наук» Володимир Єговкін, заступник директора Міжрегіонального центру з інвестицій та розвитку Сергій Козін та ін.
  Відкриваючи громадське обговорення, Заступник Голови Громадської ради при КМДА, Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк зазначив, що 19 травня 2011 року за участю голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, Секретаря Київської міської ради Галини Гереги, Першого заступника Голови КМДА Олександра Мазурчака та ін. відбулося громадське обговорення проекту Стратегії розвитку Києва до 2025 року, в якому приділена значна увага також екології та навколишньому середовищу столиці.
  Зокрема, в проекті Стратегії зазначено, що у Києві вторинно переробляється усього 5% твердих побутових відходів, значно менше ніж у Варшаві та Празі, а решта 95% вивозиться та знищується за кошти міського бюджету. Більша частина сміття у Києві утилізується шляхом поховання на полігонах, ємкості яких вичерпано.
В рамках обговорення проекту Стратегії на підприємстві «Київміськвторресурси» була проведена робоча нарада за участі Начальника Головного Управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики КМДА Олександра Дудко, Голови правління Київської міської організації роботодавців, Заступника Голови Дніпровської РДА, представників Громадської ради при КМДА, на якій обговорювалися питання, пов’язані з подальшим розвитком галузі переробки побутових та промислових відходів як вторинної сировини.
  Підприємства, які належать до цієї галузі, мають сотні приймальних пунктів по всьому Києву, де від населення закуповують різноманітні відходи, вивозять власним транспортом їх на свої бази, сортують, обробляють (частину повністю переробляють) і постачають на ринок сировину, або вже готову продукцію. При цьому з бюджету столиці на підтримку такої діяльності не витрачається жодної копійки.
  До того ж щомісячно сотні тисяч киян отримують готівкою від заготівельних підприємств мільйони гривень за здані на переробку відходи, економіка держави отримує тисячі тон якісної вторинної сировини, а бюджет – суттєві надходження. Підприємства даної галузі могли б вже сьогодні самостійно вивозити та переробляти в рази більше відходів за власні кошти, але через існуючі в Києві старі корупційні схеми не можуть розмістити додаткові ємності та пункти для прийому твердих побутових та промислових відходів.
  На жаль, сьогодні підприємства цієї галузі мають низку проблем, а деякі — перебувають на межі зникнення. Для того, щоб реалізувати план, передбачений проектом Стратегії щодо збільшення частки переробки побутових та промислових відходів як вторинної сировини з 5% у 2010 році до 20% у 2015, та до 40% у 2025 році, міській владі необхідно вже сьогодні звернути особливу увагу та надати реальну підтримку діючим підприємствам цієї галузі, які мають десятилітній досвід роботи, і саме на їх промисловій базі реалізовувати план щодо збільшення у 8 разів до 2025 року частки переробки твердих вторинних відходів, що передбачено проектом Стратегії.
  Наприкінці свого виступу Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк зазначив, що проект Стратегії розвитку Києва до 2025 року передбачає:
– регуляторне створення стимулів для обмеження поховання сміття на полігонах і перехід до переробки за допомогою спалювання та вторинної переробки;
– залучення приватного капіталу для будівництва переробних потужностей, надання послуг збору та вивозу;
– фокусування міста на функціях стимулювання й обмеження гравців на ринку збору, вивезення та переробки сміття.
  А. Антонюк заявив під час громадського обговорення, що Стратегія розвитку міста Києва до 2025 року може стати основним складовим елементом об’єднання, консолідації та спільної роботи столичної громади та київської влади. Це особливо актуально з огляду на те, що Президент України Віктор Янукович підписав закон «Про державно-приватне партнерство в Україні», який передбачає інноваційний механізм співпраці між державними та комунальними організаціями і приватними компаніями. За словами В. Януковича, роль бізнесу, ефективного державно-приватного партнерства є надзвичайно важливою в питаннях підвищення соціальних стандартів життя людей та розвитку країни.
  «Я сподіваюсь, що саме наша спільна робота над розробкою та реалізацією Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року об’єднає зусилля громадськості столиці та Київської міської державної адміністрації задля досягнення нашої спільної мети — перетворення Києва на справжню європейську столицю» — зазначив Заступник Голови Громадської ради при КМДА А. Антонюк.
  Під час громадського обговорення Завідувач відділу Механізації санітарного очищення, благоустрою та озеленення міст ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», доктор технічних наук Олександр Шекель познайомив учасників громадського обговорення з Передпроектними пошуковими дослідженнями до проекту «Схема санітарного очищення м. Києва».
  За результатами громадського обговорення було вирішено залучити Громадську раду при КМДА та широке коло науковців, експертів та представників галузі збору та переробки твердих побутових і промислових відходів столиці до спільної роботи над проектом «Схеми санітарного очищення м. Києва».
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021