У День республіки на воду спущено теплохід «Карелія»

В день 90-річчя Республіки Карелія 8 червня 2010 року в Петрозаводську на Онежському суднобудівному заводі відбувся спуск на воду теплохода «Карелія», який побудований на замовлення Панамської компанії. Урочистий спуск на воду великого суховантажу, названого на честь Республіки, став однією з центральних подій свята. На Онезький суднобудівний завод прибув перший заступник Голови Уряду Росії Віктор Зубков, Глава Карелії Сергій Катанандов, члени делегацій з регіонів країни і районів республіки. Взяти участь у мітингу з нагоди спуску на воду нового судна зібралися працівники заводу та їхні родини на чолі з Президентом Онезького суднобудівного заводу Олександром Колосніциним.

  1f90a434073c4e2825a27d35082bb30b
Теплохід «Карелія» призначений для морських перевезень металу, зерна, лісу, вугілля, великогабаритних, великовагових і небезпечних вантажів. Висока льодова категорія дозволяє суховантажу працювати на Балтійському і Білому морях взимку. Автономність плавання становить 30 діб, а чисельність екіпажу — 11 чоловік. Теплохід «Карелія» буде експлуатуватися також в територіальних водах України. Теплоходи подібного типу становлять великий інтерес для приватних судноплавних компаній, орієнтованих на участь у європейському трейді.
      Звертаючись з вітальним словом до працівників заводу, Віктор Зубков нагадав, що Карелія здавна славилася майстерними корабелами і мореплавцями: «При будівництві цього судна використані новітні технології та інноваційні підходи. Це наочне підтвердження продовження славних традицій суднобудування Карелії, закладених ще за часів Петра I. Спуск на воду нового судна — подія, гідна ювілею республіки. Це гарне продовження програми відродження російського флоту, яку з 2004 року здійснює Онезький суднобудівний завод».
      Сергій Катанандов подякував землякам за хорошу роботу: «Знаменно, що республіка в день свого народження отримує такий подарунок, створений працею петрозаводчан. Кожного разу, коли ми спускаємо судно, я радію і кажу: Петрозаводськ — місто флотське!».
      Район плавання нового суховантажу необмежений, це п’ятнадцяте за рахунком судно, збудоване на заводі. Основні характеристики теплохода такі: дедвейт — 4500 тонн, довжина — 89,9 м, ширина — 14,0 м, висота борту — 7,15 м. Закладка суховантажу була проведена наприкінці грудня 2009 року. Завод щорічно здає замовнику три готові до експлуатації судна, а в 2010 році намічена здача чотирьох судів, які в даний час знаходяться на різних етапах будівництва.
      Довідка:  Колосніцин Олександр Петрович — громадянин України, Президент Онезького суднобудівного заводу, Президент судохідної компанії «Оріон» (м. Санкт-Петербург), Президент концерну «Орімі» та відомий не лише на пострадянському просторі а й далеко за його межами меценат.
      В 2004 році, на честь 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників, Онезький суднобудівний завод під керівництвом О. Колосніцина спустив на воду вантажний теплохід «Українець» класу «ріка-море».
      Також О. Колосніцин є Головою правління Всеукраїнської громадської організації «Фонд «Економічна дипломатія».
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021