Таксі по-білому. Як зробити ринок таксомоторних перевезень в Україні цивілізованим та європейським?

01 березня 2012 р. в Інформаційному агентстві УНІАН відбулася прес-конференція за участю представників ВГО «Українська Таксомоторна Асоціація», Червоненка Євгена Альфредовича — Екс-Міністра транспорту та зв’язку України та Антонюка Андрія Сергійовича — Заступника голови Громадської ради при КМДА.

Тема прес-конференції: Таксі по-білому. Як зробити ринок таксомоторних перевезень в Україні цивілізованим та європейським?

Виступаючи на  прес-конференції,  заступник голови Громадської ради при КМДА — Андрій  Антонюк повідомив, що співпраця Громадської ради при КМДА з таксомоторними перевізниками міста Києва розпочалася влітку минулого року,  коли ми разом звернулися з пропозиціями та доповненнями до проекту Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року щодо впорядкування ринку таксомоторних перевезень в столиці України як складової частини єдиної транспортної системи міста. Позитивним є те, що наші пропозиції знайшли своє відображення в остаточному варіанті Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яка була затверджена Київрадою 15 грудня 2011 року. В розділі «Транспорт» Стратегії стандартизація таксі віднесена до дій, що дають швидко досяжні результати.

На виконання Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року, яка передбачає стандартизацію столичного таксі, модернізацію транспортної інфраструктури, в тому числі створення мережі стоянок таксі та оновлення рухомого складу перевізників за рахунок приватних інвестицій був розроблений проект «Київське таксі» за участі представників столичних таксомоторних перевізників, профільних профспілок і громадських організацій, Головного управління транспорту та зв’язку КМДА, Громадської ради при КМДА,  а також експертів ринку.

Також,  заступник  голови Громадської ради при КМДА — Андрій Антонюк, повідомив учасників прес-конференції, що  24 лютого Голова КМДА Олександр Попов провів з перевізниками на таксі круглий стіл щодо впорядкування ринку таксомоторних перевезень у місті Києві. Виступаючи перед учасниками круглого столу, Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов заявив, що таксомоторні перевезення в місті Києві повинні відповідати найвищому рівню якості обслуговування пасажирів, мати єдині правила роботи для перевізників, стандарт технічного стану та зовнішнього вигляду автомобілів, тарифної політики, екологічної безпеки та контролю за дотриманням цих правил. Але передусім цей ринок потрібно легалізувати, адже сьогодні 95% таксі працюють за тіньовими схемами або й узагалі не законно.

За попередніми підрахунками, Києву необхідна системна робота близько 15 тис. автомобілів-таксі. Вони мають бути юридично легалізовані, стандартизовані у відповідності до певних параметрів комфортності та безпеки, а також виконувати перевезення відповідно до установлених норм та відомих споживачу міських тарифних схем вартості проїзду — наголосив Голова КМДА Олександр Попов.

Результатом круглого столу стало рішення щодо створення Робочої групи по впорядкуванню ринку таксомоторних перевезень в м. Києві, до складу якої увійдуть представники Міністерства інфраструктури України, фахівці КМДА, представники столичних організацій перевізників на таксі, представники профільних громадських організацій та профспілок.

Найближчим часом ця робоча група буде створена, про що, відразу представників ЗМІ та громадськість буде повідомлено.

Звертаючись до учасників пресс-конференції,  заступник  голови Громадської ради при КМДА — Андрій Антонюк зазначив, що «Українська таксомоторна асоціація» має серйозні напрацювання, в тому числі розроблений законопроект «Про таксомоторні та інші легкові автомобільні перевезення в Україні», який дозволив би відновити таксомоторні ринки в нашій країні на принципах паритетності інтересів , споживача держави, та  надавача послуг таксі.

Ми сподіваємося, що і для столиці України, яка завжди була взірцем для всієї держави, концепція реформування таксомоторної галузі, запропонована «Українською таксомоторною асоціацією», буде ефективною та дасть реальний шанс на відновлення  цивілізованих ринків таксомоторних перевезень і в Києві, і в інших містах України.

ФОТО ДЛЯ НОВИН НСУ

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021