Дарницький дитячий будинок-інтернат

«Нова Солідарна Україна» та Дарницький дитячий будинок-інтернат уклали договір про співпрацю та благодійну допомогу
Голова Правління громадської організації «Нова Солідарна Україна» Андрій Антонюк 23 грудня 2009 року підписав договір про співпрацю та благодійну допомогу з директором Дарницького дитячого будинку-інтернату Тетяною Никифоровою, який передбачає співробітництво з метою забезпечення належних умов для проживання, навчання, виховання, медичної та соціальної реабілітації та надання медичної допомоги вихованцям Дарницького дитячого будинку-інтернату з фізичними та розумовими вадами розвитку, що проживають в цьому закладі.
Громадська організація «Нова Солідарна Україна», зокрема, взяла на себе зобов’язання по мірі можливостей надавати матеріальну допомогу, забезпечувати вихованців дитячого будинку-інтернату одягом, взуттям, постільною білизною, засобами медичної корекції слуху та зору, зубопротезуванням, протезно-ортопедичними виробами, інвалідними колясками, медикаментами та життєво необхідними ліками, а також засобами навчання, виховання та корекції, спортивним інвентарем для проведення оздоровчо-спортивної корекції фізичних вад вихованців.
В Дарницькому дитячому будинку-інтернаті постійно проживають діти з помірною розумовою відсталістю віком від 4 до 18 років
Дарницький дитячий будинок-інтернат було відкрито у 1965 році. Він розташований за адресою: м. Київ, вул. Ялинкова, 58/60. Це соціально-медичний заклад для постійного проживання дітей з помірною розумовою відсталістю віком від 4 до 18 років. У цьому закладі також створена молодіжна група, в яку входять вихованки віком до 25 років. Дитячий заклад підпорядкований Головному управлінню соціального захисту населення КМДА.
В даний час у будинку-інтернаті навчаються, виховуються, та соціально реабілітуються 145 дівчаток з важкими розумовими та фізичними вадами, третина з яких – діти сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Всі діти, що знаходяться в Дарницькому дитячому будинку-інтернаті — інваліди з дитинства у зв’язку із ураженням центральної нервової системи.
Директор Дарницького дитячого будинку-інтернату — Никифорова Тетяна Сергіївна.
Основне завдання дитячого закладу — соціально-побутова реабілітація дітей з вадами фізичного та психічного розвитку
Співробітники Дарницького дитячого будинку-інтернату виховують в дітях-інвалідах життєво необхідні уміння та навички з метою подальшого пристосування дітей з вадами фізичного та психічного розвитку до життя в сім’ї та суспільстві.
В будинку-інтернаті працює колектив у складі 140 осіб. Це досвідчені медичні працівники, педагоги, інструктори трудового навчання та фізкультури, логопед, психолог, соціальний працівник та адміністративно-господарський персонал.
Організація навчально-виховного процесу
Навчально-виховний процес в Дарницькому дитячому будинку-інтернаті здійснюється за диференційованою системою, забезпечується використання принципів спеціальної дидактики, основними з яких є індивідуальний підхід та корекційна спрямованість навчання.
Весь контингент дітей розподілений на 13 груп з урахуванням віку та інтелектуального розвитку.
Навчально-виховна робота будинку-інтернату здійснюється відповідно до річного плану роботи, календарних та індивідуальних планів.
В логопедичному кабінеті проводяться заняття з корекції вад мовлення.
Діти-інваліди із задоволенням відвідують заняття в классах з читання, письма, розвитку мовлення та рахування.
Значне місце в подоланні недоліків розвитку фізичних процесів та емоційно-вольової сфери вихованок будинку-інтернату посідає спортивна та культурно-масова робота.
В спортивній залі, яка обладнана необхідним інвентарем та тренажерами, щоденно проводяться уроки фізкультури, лікувальні вправи на килимі, дошці Євмінова, батуті.
Вихованки Дарницького дитячого будинку-інтернату — активні учасники всіх спортивних змагань серед інвалідів м. Києва, України та міжнародних олімпіад, на яких вони неодноразово виборювали почесні місця та нагороджувались призами.
Зокрема, вихованка Дарницького дитячого будинку-інтернату Людмила Берегова в 2006 році зайняла призові місця з легкої атлетики і виборола три медалі на Європейських молодіжних іграх у Римі (Італія). А вихованка закладу Христина Климова у вересні 2007 року брала участь у Світових Літніх Іграх Спеціальної Олімпіади з бадмінтону у Пекіні (Китай), де завоювала дві медалі.
Підготовка дітей-інвалідів до самостійного життя в родині та суспільстві
В Дарницькому дитячому будинку-інтернаті діти змалечку привчаються до гігієни та самообслуговування, вчаться застеляти за собою ліжка, складати свої речі, дотримуватися розпорядку та режиму дня.
У процесі трудового навчання діти отримують навички професії няні-санітарки, прибирають у їдальні, доглядають за найменшими вихованками, працюють у теплиці по вирощуванню овочів та квітів в умовах закритого ґрунту, працюють на присадибних ділянках, у зимовому саду.
Під керівництвом досвідчених інструкторів з праці дівчата оволодівають доступними навичками роботи на швейній машинці, ручними швами, художньою вишивкою.
Також вихованки Дарницького дитячого будинку-інтернату оволоділи вишивкою бісером, шовковими стрічками та ізониткою. Ці роботи, маючи високий художній рівень, неодноразово були представлені на виставках в Будинку культури залізничників, в Головному управлінні соціального захисту населення КМДА, в Українському домі.
Зокрема, вихованка дитячого закладу Катерина Сиволапова стала лауреатом міжнародного конкурсу «Конкурс без кордонів» за підтримки Міжнародної асоціації ЮНЕСКО.