Представники Громадської ради при КМДА взяли участь у нараді, присвяченій виробленню концептуальних підходів поводження з твердими побутовими відходами

В Київській міській державній адміністрації 01 грудня 2011 року відбулася нарада, присвячена виробленню концептуальних підходів поводження з твердими побутовими відходами під головуванням Першого заступника голови КМДА Олександра Мазурчака. В нараді також взяли участь Заступник голови Київської обласної державної адміністрації Володимир Максименко, Заступник Голови Громадської ради при КМДА Андрій Антонюк, Заступник начальника Головного управління комунального господарства КМДА Володимир Казачук, Віце-президент Асоціації «Екопульс» Ігор Завірюхін, директор Центру інновацій, інвестицій та міжнародних зв’язків ВГО «Українська академія наук» Володимир Єговкін, Завідувач відділу Механізації санітарного очищення, благоустрою та озеленення міст ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства», доктор технічних наук Олександр Шекель та ін.

Учасники наради в КМДА зазначили, що найважливішими проблемами сфери поводження з твердими промисловими відходами в м. Києві є недосконала система збирання, вивезення та перероблення побутових відходів, наявність стихійних звалищ на території міста та приміських територіях. Крім того, закриті сміттєзвалища не відповідають нормам екологічної та санітарної безпеки. Розміщення несортованих побутових відходів на діючих полігонах № 5 і № 6 ПАТ «Київспецтранс» та спалювання на сміттєспалювальному заводі «Енергія» призводить до значних екологічних проблем і, на сьогодні, є неприйнятним за ресурсо- та енергозберігаючими вимогами.

 При поводженні з відходами вкрай недостатніми є обсяги перероблення та використання енергетичного ресурсу відходів (до 10 % від загального утворення відходів), а існуючі потужності з сортування та спалювання використовуються неефективно (вони недовантажені) через відсутність цілісної збалансованої і керованої міської системи.
 Вихід із даної ситуації учасники наради вбачають у впровадженні у м. Києві роздільного збирання ТПВ та створенні мережі комплексів з сортування і перероблення побутових відходів за сучасними безвідходними та екологічно безпечними технологіями.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021