НСУ звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської РДА з проханням захистити конституційні права Ніни Воловик

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк 12 березня 2010 року звернувся з листом до Управління праці та соціального захисту населення Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації з проханням захистити права та свободи льотчика 1 класу, ветерана праці, дитини війни Ніни Воловик.

      У листі А. Антонюка йдеться про те, що 2 березня 2010 року Ніна Іванівна звернулася до громадської організації «Нова солідарна Україна» за допомогою у вирішенні наступних питань:
      З 2006 року Ніна Іванівна знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких категорій громадян Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (пенсійна справа №ФА-144144) та отримує пенсію у разі втрати годувальника (як дружина померлого майора, Ігнатова Віктора Михайловича, причина смерті: захворювання, пов’язане з проходженням військової служби під час виконання службових обов’язків, що підтверджується листом Центральної військово-лікарської комісії Міністерства оборони України №1428 від 23 липня 2004 р., Довідкою про причину смерті №14434/01-31-ІІ від 06 серпня 2006 р. та Свідоцтвом про смерть серії 1-БК №056848, які видані Відділом реєстрації смерті у м. Києві 06 серпня 2006 р., протоколом засідання Центральної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв’язку захворювань, поранень, контузій, травм, каліцтв № 54 від 28 січня 2008 р.).
      Відповідно до ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», до основного розміру пенсії Ніна Іванівна отримує надбавку у розмірі 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Після смерті чоловіка Ніна Іванівна не одружувалася вдруге.
      Відповідно до ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до членів сімей військовослужбовців, партизанів, підпільників, учасників бойових дій на території інших держав, прирівняних до них осіб, зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), а також внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті або одержаного в період проходження військової служби чи на території інших держав під час воєнних дій та конфліктів, належать, зокрема, один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні та дружини померлих учасників війни і бойових дій, партизанів і підпільників, визнаних за життя інвалідами від загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.
      Відповідно до п. 7 Порядку видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 302 від 12 травня 1994 р., посвідчення є документом, що підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», на основі котрого надаються відповідні пільги і компенсації.
      Відповідно до п. 4 Постанови особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (стаття 10 зазначеного Закону) видаються посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого».
      Згідно п. 7 Постанови «Посвідчення члена сім’ї загиблого» видаються органами праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації громадянина.
      «Враховуючи вище викладене, просимо Вас видати Воловик Ніні Іванівні «Посвідчення члена сім’ї загиблого»» — зазначається в листі голови правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрія Антонюка.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021