«Нова солідарна Україна» стала на захист соціально-трудових прав працівників КП «Київпастранс»

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк 12 березня 2010 року звернувся з листами до Голови Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Леоніда Черновецького та до Генерального директора Комунального підприємства «Київпастранс» Миколи Ламбуцького з проханням здійснити заходи щодо своєчасної виплати працівникам ДЕПО ТРЕД №1 та Куренівської ТРЕД заробітної плати, інших обов’язкових виплат, а також забезпечення працівників безпечними та нешкідливими умовами праці та належними соціально-побутовими умовами.

Зокрема, в цих листах йдеться про те, що на початку березня 2010 року до громадської організації «Нова солідарна Україна» звернулися водії та кондуктори КП «Київпастранс», у тому числі ДЕПО ТРЕД №1 та Куренівської ТРЕД за допомогою у вирішенні наступних питань:

      Комунальне підприємство «Київпастранс» регулярно затримує працівникам виплату заробітної плати на 2-3 місяці. Станом на 12 березня 2010 року працівники отримали заробітну плату тільки за листопад-грудень 2009 р. та 20 відсотків зарплати за січень 2010 р. Хоча ст. 115 КЗпП України передбачено, що заробітна плата повинна виплачуватися працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором, але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів. Частиною 1 ст. 175 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за безпідставну невиплату заробітної плати громадянам більш як за один місяць, вчинена керівником підприємства, незалежно від форми власності.
      Працівники несвоєчасно отримують заробітну плату за час відпустки (через 2-3 місяці після відпустки), хоча ст. 21 Закону України «Про відпустки» передбачено, що заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше, ніж за три дні до її початку.
      Працюючи у вихідний день, працівники не отримують оплату у подвійному розмірі, як це передбачено ст. 72 КЗпП України.
      Також працівники несвоєчасно отримують грошові кошти після звільнення (через місяць після звільнення). Хоча, ст. 116 КЗпП України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, провадиться в день звільнення.
      У ДЕПО ТРЕД №1 працює більше 250 чоловік. В ДЕПО відсутні диспетчерські станції (маршрут 1, 2, 11, 42), а також пункти харчування, не працює екіпіровочна, водії маршрутів змушені за свої кошти купувати дзеркала та діелектричні рукавиці. Тролейбуси, що виїжджають на маршрут, не відповідають вимогам техніки безпеки: немає аптечки, противідкатного башмака, маршрутних вказівників, зіпсовані фари, габарити, немає реле поворотів, непридатні для експлуатації скати, значний витік масла з бокових редукторів та рульової колонки, зіпсовані відкидні головки токоприймача.
      Працівники Куренівської ТРЕД не мають належних умов проживання в Оздоровчо-культурному комплексі КП «Київпастранс» (м. Київ, 04075, вул. Юнкерова, буд. 14).
      «Враховуючи вище викладене, з метою захисту соціально-трудових прав та свобод працівників ДЕПО ТРЕД №1 та Куренівської ТРЕД КП «Київпастранс», просимо Вас у межах повноважень розглянути питання та здійснити заходи щодо своєчасної виплати працівникам заробітної плати, інших обов’язкових виплат, а також забезпечення працівників безпечними і нешкідливими умовами праці та соціально-побутовими умовами» — зазначається в листах Голови правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрія Антонюка.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021