Керівник НСУ Андрій Антонюк звернувся до Голови Солом’янської РДА з проханням перерахувати пенсію ветерану війни, інваліду І групи Валентині Шаблінській

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк 19 лютого 2010 року звернувся з листами до Голови Солом’янської районної у м. Києві державної адміністрації І. Сидорова та т.в.о начальника Київського міського військового комісаріату О. Орла з проханням здійснити заходи щодо захисту законного права ветерана Великої Вітчизняної війни, інваліда І групи Валентини Анатоліївни Шаблінської щодо отримання нею надбавки до пенсії у встановленому законом розмірі, а саме 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.

      Зокрема, в цих листах йдеться про те, що 18 лютого 2010 року до громадської організації «Нова солідарна Україна» звернулася інвалід І групи, ветеран Великої Вітчизняної війни Шаблінська Валентина Анатоліївна (1923 року народження, проживає в Солом’янському районі міста Києва) за допомогою у вирішенні наступних питань:
      Батько Валентини Анатоліївни, Шаблінський Анатолій Савелійович, необґрунтовано зазнав політичних репресій. У зв’язку з цим, у 1937 році їх сім’ю було примусово переселено на Північ колишнього СРСР.
      Відповідно до ст. 77 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Валентина Анатоліївна, як член сім’ї (дочка) реабілітованої жертви політичних репресій, яку було примусово переселено, має право на підвищення призначеної їй пенсії на 25 відсотків мінімальної пенсії за віком.
      У 2009 році Валентина Анатоліївна надала Київському міському військовому комісаріату всі документи, необхідні для призначення зазначеної надбавки до пенсії.
      З кінця 2009 року (протягом приблизно 2-3 місяців) по сьогоднішній день Валентина Анатоліївна отримує надбавку до пенсії лише 54 грн. (біля 10 відсотків мінімальної пенсії за віком).
      Громадянка Шаблінська В.А. неодноразово зверталася до Київської міської державної адміністрації, Комісії з питань поновлення прав реабілітованих Київської міської ради, інших органів, з проханням допомогти їй у вирішенні питання щодо призначення їй надбавки до пенсії у встановленому законом розмірі. Станом на 19.02.2010 р. Валентина Анатоліївна отримує вище зазначену надбавку у заниженому розмірі. Спеціалісти Київського міського військового комісаріату лише у телефонному режимі повідомили Валентину Анатоліївну про те, що комісаріат не має можливості виплачувати пенсіонерці надбавку у повному обсязі, у зв’язку з відсутністю коштів у державному бюджеті.
      «Враховуючи вище викладене, просимо Вас в межах компетенції здійснити заходи щодо захисту законного права Шаблінської Валентини Анатоліївни щодо отримання надбавки до пенсії у встановленому законом розмірі, а саме 25 відсотків мінімальної пенсії за віком. Додатково просимо Київський міський військовий комісаріат здійснити перерахунок пенсії громадянки Шаблінської Валентини Анатоліївни, з урахуванням надбавки у встановленому законом розмірі. Відповідь просимо надіслати на адресу нашої організації (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 82-а), а також безпосередньо Шаблінській Валентині Анатоліївні» — зазначається в листах Голови правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрія Антонюка.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021