Керівник НСУ Андрій Антонюк вимагає від Пенсійного фонду перерахувати пенсію дітям війни

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк звернувся з листами до Головного управління Пенсійного фонду України у м. Києві з проханням перерахувати пенсію дітям війни Ніні Воловик та Ганні Сидоренко.

      OLYMPUS DIGITAL CAMERAЯк вже повідомлялося, в Солом’янському районі міста Києва зареєстрована та проживає льотчик 1 класу, дитина війни Ніна Воловик.
На початку березня 2010 року Ніна Іванівна звернулася до громадської організації «Нова солідарна Україна» за допомогою у вирішенні наступних питань.
      З 2006 року Н. Воловик знаходиться на обліку в Управлінні пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких категорій громадян Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (пенсійна справа № ФА-144144) та отримує пенсію у разі втрати годувальника (як дружина померлого майора, Ігнатова Віктора Михайловича, причина смерті: захворювання, пов’язане з проходженням військової служби під час виконання службових обов’язків).
      Сидоренко Ганна Олександрівна зареєстрована та проживає в Подільському районі міста Києва. Вона також знаходиться на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України у м. Києві (особовий рахунок №006431/2699) та отримує пенсію у разі втрати годувальника.
      Ніні Воловик та Ганні Сидоренко на час закінчення Другої світової війни було менше 18 років.
      Отже, відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» Ніна Іванівна та Ганна Олександрівна є дітьми війни.
      Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» дітям війни до пенсії має виплачуватися підвищення у розмірі надбавки, встановленої для учасників війни.
      Відповідно до ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасникам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
      Отже, Н. Воловик та Г. Сидоренко, як діти війни, мають право на вище зазначену надбавку до пенсії.
      Станом на 12 березня 2010 р. Ніна Іванівна та Ганна Олександрівна такої надбавки до пенсії не отримують.
     На підставі вищезазначеної інформації, А. Антонюк вимагає від Пенсійного фонду перерахувати Н. Воловик та Г. Сидоренко розмір пенсії з урахуванням надбавки, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни» з моменту нарахування їм пенсії.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021