Чому 85% українців повинні будуть повернути державі субсидії у подвійному розмірі,-лідер НСУ

Через недовіру до системи за субсидіями звернуться лише 30% сімей

Лідер громадської організації «Нова солідарна Україна», голова Київської обласної колегії адвокатів Вадим Хабібуллін прогнозує звернення за субсидіями лише 30% сімей, що мають право на їх оформлення, через недовіру до системи. Про це він заявив у четвер в прес-центрі Українських Новин.

З його слів, у березні 2015 «Нова солідарна Україна» звернулася з листом до Кабінету Міністрів, в якому зажадала роз’яснень з приводу формулювання в Постанові про субсидії терміна про подані в декларації про доходи відомостей в неповному вигляді.

«Серед положень постанови велике занепокоєння викликає сама норма, згідно з якою, якщо подані неповні відомості про доходи і витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання, і в якому заявник зобов’язується повернути зайво перераховані (виплачені ) суми субсидій у подвійному розмірі», — відзначає Хабібуллін.

Згідно з його прогнозом, саме ця норма може бути трактована по-різному, і при заповненні відомостей найбільш незахищеними верствами населення можуть бути масово подані неповні і помилкові відомості для одержання субсидії, і, тим самим, прості люди (як правило — похилого віку) будуть піддаватися небезпеки необхідність повернення державі понад виплаченої суми в подвійному розмірі.

У зв’язку з цим «Нова солідарна Україна» просить владу роз’яснити цю трактовку в Постанові про субсидії.

У разі ігнорування вимог громадської організації, вона залишає за собою право радити українцям терміново звернутися до органів призначення субсидій для отримання довідок про те, що субсидія була оформлена офіційно, законно і без жодних претензій.

За даними Хабібулліна, лише 15% громадян заповнили документи на оформлення субсидій без помилок (згідно з повідомленням Міністерства соціальної політики від 8 червня 2015 року), тобто з місячного обсягу субсидій в 2 млрд гривень 1,7 млрд були видані за заявками з неточними даними.

Таким чином, одержувачі субсидій у червні, за прогнозом «Нової солідарної України», повинні будуть повернути державі 3,4 млрд гривень.

Як повідомляло агентство, міністерство соціальної політики прогнозує, що до вересня житлові субсидії будуть одержувати 6 млн осіб.

Через недовіру до системи за субсидіями звернуться лише 30% сімей, — експерт Новини України — інформагентство «Українські новини» http://ukranews.com/news/173191.Iz-za-nedoveriya-k-sisteme-za-subsidiyami-obratyatsya-lish-30-semey—ekspert.uk

ВІДЕО: https://www.facebook.com/KHABIBULLIN.kiev.ua/videos/946641882025421/?l=7427037125662644130

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021