Голова правління НСУ Андрій Антонюк взяв участь в урочистому зібранні з нагоди відзначення Дня Соборності у Палаці «Україна»

22 січня 2011 р. в Національному палаці мистецтв «Україна» відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня Соборності за участі Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Президентів України Леоніда Кравчука та Леоніда Кучми, народних депутатів України, членів Уряду, керівництва столиці України, а також представників громадськості.
В своєму виступі на урочистому зібранні з нагоди відзначення Дня Соборності Президент України Віктор Янукович зазначив, що сьогодні ми відзначаємо річницю важливої історичної події в житті українського народу – проголошення Акту об’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською Народною Республікою.

178011c88f0fd1c8dc05ecc9394572bd

22 січня 1919 року Схід і Захід України подали один одному руку, щоб заявити про здійснення віковічної мрії нашого народу – жити у власній соборній державі.

Україна йшла до єдності через глибокі внутрішні конфлікти, війни, через спроби ворогів її незалежності зупинити ходý історії.

Об’єднати українські землі було вкрай складно, проте саме Провидіння додавало сили народу, і він переміг.

22 січня 1990 року, як і в далекому 1919-му, на підтримку соборності українських земель від Львова до Києва утворився “живий ланцюг”.

Відчуття єдності, братерства, прагнення свободи та незборима віра в демократичну, незалежну Україну були для мільйонів громадян потужним поштовхом, що дав надію і став прелюдією до проголошення Незалежності.

Віктор Янукович також наголосив на тому, що «тема єдності суспільства в утвердженні державного суверенітету притаманна не лише нашій історії.

Більшість країн на європейському континенті та за його межами пройшли крізь випробування на здатність ставити інтереси держави вище інтересів окремих політичних сил.

Ті, хто перебороли регіональні та політичні егоїзми, сьогодні належать до клубу провідних держав світу – розвинутих, успішних, що впевнено рухаються шляхом соціально-економічного прогресу.

Сьогодні тема єдності знову набула колосальної ваги.

Ми вступаємо в непростий період, коли заради трансформації України в сучасну, економічно розвинуту демократичну державу, змушені вдаватися до непопулярних реформ, до безкомпромісної боротьби з корупцією, злодійством.

Однак ми, громадяни України разом на Заході і на Сході повинні пройти через ці випробування гідно, як належить народу, що ставить перед собою амбітні цілі і вміє їх досягти.

Вперше за останні 20 років ми зуміли забезпечити політичну стабільність і розпочали глибоку модернізацію держави.

Вперше за всю новітню історію України влада в особі Президента, парламентської більшості й Уряду взяла на себе відповідальність за системні реформи практично в усіх сферах життя та розпочала їх реалізацію».

В урочистому зібранні з нагоди відзначення Дня Соборності в Національному палаці мистецтв «Україна» взяв участь також Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк та активісти організації.

 

 

Коментуючи виступ Президента України, А. Антонюк зазначив, що Віктор Янукович закликав українців до консолідації, розвитку демократії та верховенства права, до подальшого об’єднання Сходу і Заходу. Президент України чітко заявив про те, що він готовий працювати з усіма, хто поділяє ці принципи і здатний поставити національні інтереси вище за власні. На думку А. Антонюка, всі свідомі українці в цей нелегкий час становлення нашої держави мають відкинути чвари, об’єднати свої зусилля та разом з владою продовжувати будувати та зміцнювати єдину соборну Україну.

«Громадська організація «Нова солідарна Україна» вітає зусилля нової влади та особисто Президента України Віктора Януковича щодо консолідації нашої держави, в тому числі на засадах солідарності та закликає киян та інших громадян України об’єднатися в єдину родину, в якій є довіра та розуміння необхідності долання тимчасових труднощів заради втілення реформ, спрямованих на процвітання України» — заявив Андрій Антонюк.

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021