Голова правління НСУ Андрій Антонюк взяв участь в роботі VII-го З’їзду Федерації роботодавців України

24 листопада 2010 року відбувся VII З’їзд Федерації роботодавців України. Серед почесних гостей заходу були Віце-прем’єр-міністр України Віктор Тихонов, Міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага, заступник Міністра фінансів України Олександр Шнипко, Заступник Голови Державної податкової адміністрації України Олег Матвєєв, заступник Голови Державної митної служби України Павло Пашко, національний координатор Міжнародної організації праці в Україні Василь Костриця, керівник секретаріату НТСЕР при Президентові України Надія Зарько та інші. В роботі з’їзду також взяли участь Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк та Голова Київської міської організації роботодавців Іван Голодівський.

 

У вітальному листі  Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, який надійшов на адресу з’їзду, особливо підкреслювалось, що тільки завдяки взаєморозумінню та спільній праці між урядом та роботодавцями можна зміцнювати національну економіку.

З доповіддю «Про результати роботи Федерації роботодавців України за звітній період та перспективні напрямки її  діяльності до 2020 року» виступив Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник. Він наголосив на пріоритетному розвитку інноваційних технологій, підвищенні якості вищої освіти, зниженні податків, скороченні кількості регуляторних механізмів, а також забезпеченні доступу до публічної інформації. Крім цього, Дмитром Олійником було запропоновано на 40% скоротити кількість регуляторних органів, на 50% – штат держслужбовців, а кількість міністерств зменшити з 20 до 12.

Цього року з’їзд мав і історичне значення. По-перше, за час, який минув після закінчення попереднього з’їзду,  ФРУ досягла низки результатів, які впливатимуть, як на долю руху роботодавців в Україні, так і на долю країни.  По-друге, Федерація презентувала важливий документ – проект Маніфесту роботодавців України.

Маніфест роботодавців України «Конкурентоспроможний бізнес – заможна країна» — це концептуальний стратегічний документ, який визначатиме філософію діяльності вітчизняного руху роботодавців протягом наступних десяти років. Цим документом проголошується прагнення українського бізнесу взяти на себе відповідальність за майбутнє України. Для цього визначена амбітна ціль: до 2020 року Україна має війти до ТОП-50 найбільш конкурентоспроможних країн світу.

Делегати З’їзду  затвердили основні положення Маніфесту роботодавців України. Було прийняте Звернення VII З”їзду Федерації роботодавців України. В ньому запропоновано винести проект Маніфесту на публічне обговорення серед організацій роботодавців, соціальних партнерів, експертного та наукового середовища.  Президії Ради  Федерації доручено до 1 червня 2011 року, враховуючі пропозиції, що мають надійти, доопрацювати проект Маніфесту та подати його на затвердження Ради Федерації роботодавців України.

Делегати  VII з’їзду також ухвалили Звернення до Президента України Віктора Януковича щодо Податкового кодексу України. Голова Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник при цьому зауважив: «Безумовно, Податковий кодекс потрібен Україні негайно. Роботодавці приймали активну участь в роботі над цим документом. Навіть попри те, що Податковий кодекс враховує не всі наші пропозиції, діюче законодавство значно гірше. Звичайно, Податковий кодекс, який зараз знаходиться у Верховній Раді, не ідеальний. Саме тому делегати з’їзду звертаються до Президента України з проханням доопрацювати його».

Після закінчення роботи VII з’їзду  відбулось засідання Ради Федерації роботодавців України. На ньому були внесені зміни до Положення про Президію Ради ФРУ. Рада Федерації постановила встановити склад Президії в кількості 13 осіб. До існуючого складу Президії обрано виконавчого Віце-президента Всеукраїнського об’єднання організації роботодавців «Конфедерація роботодавців України» Олексія Мірошниченка, члена Ради Федерації, голову Івано-Франківської обласної організації роботодавців Василя Чуднова, члена Ради Федерації, голову Організації роботодавців Кіровоградської області Павла Штутмана. Прийнято   постанову про затвердження кількісного складу заступників Голови Ради ФРУ. Їх буде три, в тому числі один перший. На посаду першого заступника обрано голову правління Черкаського обласного об’єднання організацій роботодавців Бориса Райкова. Заступниками стали Володимир Цибульский та Анатолій Гіршфельд.

Рада ФРУ підтримала ініціативу Всеукраїнського об’єднання галузевих організацій роботодавців хімічної промисловості та прийняла ряд відповідних рішень, зокрема, ввести Дмитра Фірташа за квотою Федерації роботодавців України до складу Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України та Спільного представницького органу сторони роботодавців на національному рівні, а також Президії СПО.

      Радою Федерації, крім того, рекомендовано стороні всеукраїнських об’єднань організацій роботодавців розглянути питання щодо обрання Дмитра Фірташа співголовою НТСЕР при Президентові України, а Президії Спільного представницького органу розглянути питання щодо обрання його Головою СПО.
VII з’їзд постановив роботу Ради ФРУ, проведену з листопада 2009 року по листопад 2010 року, визнати задовільною.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021