Голова правління НСУ Андрій Антонюк на прес-конференції в УНІАН висловив підтримку діям нової влади щодо економізації української дипломатії та нормалізації економічних відносин з Росією

      В інформаційній агенції УНІАН 17 травня 2010 року відбулася прес-конференція на тему: «Економізація дипломатії: погляд бізнесу». В прес-конференції взяли участь: Антонюк Андрій Сергійович — Голова Правління громадської організації «Нова солідарна Україна»; Колосніцин Олександр Петрович — Президент ТОВ «Судоходная компания Орион», м. Санкт-Петербург; Голодівський Іван Романович — Президент Київської міської організації роботодавців.

      Під час прес-конференції представники українських ділових кіл акцентували увагу на необхідності економізації української дипломатії, поглибленні взаємодії між МЗС, іншими міністерствами і відомствами та українським бізнесом у сфері зовнішньоекономічних відносин, підтримці зовнішньополітичного курсу нової влади, спрямованого на нормалізацію економічних відносин з Росією.
      За словами Голови Правління НСУ А. Антонюка, однією з форм взаємодії між владою та комерційним сектором у справі просування зовнішньоекономічних інтересів країни стане створюваний групою представників ділових кіл за підтримки Міністерства закордонних справ України Фонд «Економічна дипломатія». Ця неприбуткова громадська організація стане майданчиком для знаходження точок взаємодії між МЗС, іншими міністерствами та відомствами, які просувають українські інтереси на міжнародній арені, і тією частиною українського бізнесу, яка вже досягла розуміння того, що позиції компаній на зовнішніх ринках безпосередньо залежать від позиції України у світі.
      А. Антонюк зазначив, що переважну більшість вітчизняних підприємців цікавлять ринки наших найближчих сусідів, і в першу чергу — Росії. Це пояснюється тим, що на території нашого північного сусіда українські товари користуються попитом та можуть успішно конкурувати з російськими аналогами.
      Президент ТОВ «Судоходная компания Орион» О. Колосніцин звернув увагу представників ЗМІ на те, що Україна та Російська Федерація є найбільшими економічними партнерами. Взаємні економічні інтереси обох держав зумовлені перш за все високим рівнем виробничих, коопераційних та технологічних зв’язків, що склалися історично, практично в усіх галузях економіки та об’єктивною необхідністю їх збереження і подальшого розвитку на взаємовигідній та рівноправній основі.
      Серйозна проблема для українського бізнесу полягає в тому, що хтось створював собі політичний капітал на формуванні з Росії образу вічного ворога незалежної України, а бізнес ніс величезні втрати від обмеження доступу на вкрай важливий для нас російський ринок, від переорієнтації російських вантажопотоків з українських портів на порти інших країн, від бажання Москви максимально обмежити виробничу кооперацію з Україною, яку в Росії почали сприймати як недружню державу.
      Президент Київської міської організації роботодавців І. Голодівський розповів журналістам про те, що столичні підприємці вітають ініціативу Міністерства закордонних справ та представників українських ділових кіл щодо поглиблення співпраці у галузі зовнішньоекономічних відносин. За його словами, спад промислового виробництва у Києві за останні роки — понад 80 відсотків. Лише по ПДВ податківці заборгували столичним підприємствам понад 8 мільярдів доларів. До цих проблем додалося те, що київська влада в 9 разів підвищила плату за оренду землі та в 5 разів — вартість комунальних послуг для столичних підприємств. І. Голодівський висловив сподівання, що Президент України Віктор Янукович та Кабінет Міністрів України під керівництвом Миколи Азарова звернуть увагу на жахливий економічний клімат, який склався в Києві та допоможуть столичним суб’єктам господарювання протистояти недолугим діям «молодої команди» київського мера.
      Завершуючи прес-конференцію, А. Антонюк наголосив на тому, що новий курс України у відносинах з Російською Федерацією — це перший крок в напрямку прагматичного економцентризму та подолання ідеологічно зашореної та вкрай витратної конфронтаційної лінії, що проводилася в попередні п’ять років. На такий поворот у зовнішній політиці український бізнес чекав вже давно. Саме підприємці та вітчизняні виробники найбільш сильно постраждали від того, наскільки сильно деградували українсько-російські відносини в попередні роки.
      За словами Голови Правління НСУ Андрія Антонюка, те, що з приходом до влади в Україні Президента Віктора Януковича першим, за що взялася українська дипломатія, стала нормалізація відносин з Росією — це серйозний позитивний сигнал для українського бізнесу та рух у напрямку, в якому зацікавлена вітчизняна економіка.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021