Голова правління ГО «Нова солідарна Україна» А.Антонюк підтримує запровадження ліцензування і посилення контролю фумігаційної галузі

       Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк взяв участь у прес-конференції на тему «Травимо шкідників чи себе? Смертельні фуміганти. Хто наступний?», яка відбулася 15 січня 2010 року в Києві, в інформаційній агенції «Інтермедіа консалтинг».
       Учасники прес-конференції звернули увагу громадськості та представників ЗМІ на той факт, що за останній час в Україні побільшало випадків отруєння людей від засобів захисту рослин від шкідників та пестицидів. Зокрема, безконтрольне застосування пестицидів фумігантної дії досягло небезпечних масштабів, що загрожує екологічною катастрофою та становить значну небезпеку для життя та здоров’я людей.
       Справа в тому, що особливо токсичні препарати на основі фосфористого водню (фосфіну) продаються без обмежень і застережень оптом і вроздріб як підприємствам, так і населенню. При цьому відсутня будь-яка інформація щодо їх безпечного використання. А це небезпечно як для тих, хто виконує фумігаційні роботи, так і для пересічних громадян.
       Особливо кричущий випадок стався 16 грудня 2009 року в Братському районі Миколаївської області, де препаратом «Фоском» отруїлося 6 осіб, з них троє дітей (два хлопчики та дівчинка) померли. На жаль, такі трагічні випадки, яких можна було б уникнути, непоодинокі. Отруєння від фосфіну були зафіксовані в багатьох регіонах України, зокрема, на Черкащині та в Автономній республіці Крим (на щастя, без летальних випадків).
       Враховуючи цю печальну статистику, низка громадських організацій направила звернення до органів державної влади, що регулюють діяльність в галузі фіто санітарії (Кабінет Міністрів України, Мінагрополітики, Держголовзахист, Держконтрольсільгосппрод, Держкарантин) щодо необхідності негайного наведення порядку в реалізації, зберіганні та використанні надзвичайно токсичних препаратів на основі фосфіну.
       Також представники фумігаційної галузі наполягають на створенні Міжвідомчої комісії з розробки проекту Концепції розвитку галузі знезараження рослинної продукції за участю представників громадських організацій, бізнесу, науки та органів державної влади. Метою діяльності комісії має стати відпрацювання пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази та поліпшення контрольно-дозвільного середовища для підприємництва.
       Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк заявив, що підтримує запровадження ліцензування та контролю фумігаційної галузі. За його словами, сьогодні ця галузь знаходиться в основному в «тіні» та працює за «сірими» схемами. «Для того, щоб ефективно вирішувати екологічні проблеми, захищати природне середовище, охороняти здоров’я наших громадян від небезпечних токсичних препаратів та пестицидів фумігантної дії, необхідно терміново запровадити ліцензування учасників фумігаційної галузі та посилити контроль за їх діяльністю» — зазначив А. Антонюк.
       Довідка: Фумігація — спосіб боротьби зі шкідниками і хворобами сільськогосподарських рослин, шкідниками продуктів рослинного походження, нашкірними паразитами тварин, паразитами в приміщеннях за допомогою отруйних речовин у вигляді пари або газів.
Опубліковано в Фото матеріали


Календар подій

Січень 2021