18 червня 2015 року в інформаційному агентстві «Українські новини» відбулася прес-конференція

18 червня 2015 року в інформаційному агентстві «Українські новини» відбулася прес-конференція на тему: «Чому 85% українців у червні повинні будуть повернути державі субсидії у подвійнkhabibullin_18_06_2015ому розмірі – 3,4 млрд. гривень», під час якої лідером Нової солідарної України Вадимом Хабібулліним було наголошено, що надання субсидій – це дуже важливий і дуже відповідальний крок влади, але деякі механізми надання субсидій щодо «неповних чи помилкових відомостей» мають реальні приховані проблеми для українців і вбачається, що навіть з так названим автоматичним наданням субсидій Уряд необдумано, помилково чи навмисно втягує людей в боргову кабалу.

У прес-конференції взяли участь: Вадим Хабібуллін, правозахисник та громадський діяч, лідер громадської організації «Нова солідарна Україна», представники ЗМІ та громадськості, відомі та активні громадські діячі.
У своєму виступі лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін зазначив, що Кабінет Міністрів України своєю Постановою від 28 лютого 2015 р. №106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» затвердив додатки до Постанови, серед яких – декларація про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

“Загалом на субсидії, за розрахунками деяких експертів та ЗМІ, виділено рекордну кількість бюджетних коштів — майже 25 мільярдів гривень. Але наскільки ефективно цей механізм запрацює, залежить від того, як цю реформу втілять місцеві органи влади і як влада буде роз’яснювати це простим людям – українським родинам”, – зауважив Вадим Хабібуллін.
Реформування системи надання субсидій – одна з ключових реформ у соціальній сфері. За розрахунками деяких експертів та ЗМІ, сьогодні налічується близько 2,5-3 млн. бідних сімей, які не зможуть самостійно заплатити за житлово-комунальні послуги”.
Разом з тим, на лютий 2015 року система субсидій охоплювала усього лише 1 млн. 100 тис сімей. Інша категорія людей — або не платить, або вимушена економити на товарах першої необхідності, щоб сплачувати рахунки на повну, особливо після значного підняття тарифів.
У середу, 17 червня 2015 року на засіданні Кабінету Міністрів Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що очікує призначення субсидій близько 2 мільйонам родин, а це близько 6 мільйонів громадян. Глава Уряду нагадав, що держава передбачила в бюджеті майже 25 мільярда гривень на субсидії для малозабезпечених громадян України.

Міністр соціальної політики України Павло Розенко на цьому засіданні Кабінету Міністрів повідомив, що кількість звернень до місцевих органів влади за отриманням субсидій на житлово-комунальні послуги за новою системою станом на 17 червня становить вже 1 млн., з них 500 тис. сімей вже отримують субсидії, інші 500 тис. звернень знаходяться в роботі і в найближчі два-три тижні будуть розглянуті. Як очікують в Мінсоцполітики, до кінця літа субсидії отримуватимуть 2,2 млн. осіб: 1,1 млн. осіб, які раніше вже отримували субсидії і 1,1 млн. нових сімей.

На думку лідера Нової солідарної України Вадима Хабібулліна причиною різкого збільшення майже вдвічі звернень громадян за субсидіями є те, що українці стали реально бідніші, а тарифи при цьому, скоріш за все необґрунтовано завищені і так названа реформована система надання субсидій має приховані проблеми для людей. Водночас в Мінсоцполітики наголошують, що системних проблем, що гальмували б надання субсидій, наразі не існує.
В березні 2015 року громадська організація “Нова солідарна Україна” виступила з відкритим листом-зверненням  до Кабінету міністрів України, у якому вимагає роз’яснень щодо надання субсидій.
Приводом для звернення Нової солідарної України до Кабінету Міністрів України стало використання у Постанові про субсидії терміну «відомостей у неповному обсязі», так названі «помилкові дані», який може значно ускладнити процес надання субсидій та порушити права мільйонів українських родин, які можуть помилково надати відомості у неповному обсязі, так названі помилкові дані.
“Серед положень Постанови велике занепокоєння викликає саме норма, згідно якої: – якщо подано неповні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання та у такому разі заявник зобов’язується повернути надмірну перераховану (виплачену) суму субсидії у подвійному розмірі”, – зазначив лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін.
На думку Вадима Хабібулліна саме ця норма може бути витлумачена по-різному, і при заповнені відомостей найнезахищеними нашими співвітчизниками можуть бути масово “подані неповні” чи “подані помилкові” відомості для житлової субсидії і тим самим прості люди, як правило похилого віку, наражатимуться на небезпеку необхідності повернення надмірно перерахованої (виплаченої) суми субсидії у подвійному розмірі.
Лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін закликав Уряд надати офіційно публічно, чітке і зрозуміле роз’яснення щодо “неповних” відомостей для оформлення субсидії та/або виключити/внести зміни з вказаної Постанови Кабінету Міністрів термін “неповні” відомості, так названі “помилкові”.
“Через недовіру людей до системи субсидій – це може призвести до того, що лише третина сімей від тих, хто має право отримати субсидію можуть за нею звернутися, а реально скористається цією субсидією ще менше українців.
Від Кабміну вимагається лише надати простий і зрозумілий інструмент і дати реальний, а не фейковий фінансовий ресурс. І головне аби громадяни знали чітко, що у разі отримання субсидії – їм ніхто через півроку – рік не пред’явить судову вимогу про повернення всієї наданої державою субсидії у подвійному розмірі за начебто подання «відомостей у неповному обсязі» – заявив лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін.
.
Лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін повідомив, що 8 червня 2015 року під головуванням Міністра Павла Розенка відбулася колегія Міністерства соціальної політики України. Участь у роботі колегії взяли заступники Міністра, керівники департаментів та інших підрозділів Міністерства, представники Уряду, заступники глав обласних державних адміністрацій, керівники регіональних підрозділів соціального захисту населення.
Щодо темпів і якості роботи реформованої системи субсидій доповів заступник Міністра Віталій Мущинін. За його словами, за квітень поточного року проти квітня 2014-го кількість отримувачів субсидій зросла майже на 25 відсотків, а без урахування тимчасово не контрольованих Україною частин Донецької і Луганської областей цей показник збільшився на майже 45 відсотків. У квітні 2015 року за призначенням житлової субсидії звернулися майже 1 млн. 200 тис. сімей. Середній розмір субсидії по країні склав 335 грн. проти 71,6 грн. минулого року.
Згідно офіційної заяви Міністерства соціальної політики України було виявлено, що „Лише 15-20 відсотків декларацій про доходи громадян надійшли до органів соцзахисту заповненими без помилок”.

“Програма надання субсидій має бути негайно відкоригована з тим, щоб з початком нового опалювального сезону, коли очікуватиметься нова хвиля звернень від мільйонів наших незахищених громадян, органи соціального захисту працювали без збоїв. І головне, аби було реально відкрито та публічно вирішено питання щодо “неповних” відомостей для оформлення субсидії та/або виключити/внести зміни до вказаної Постанови Кабінету Міністрів відносно терміну “неповні” відомості, так названі “помилкові”,- зазначив лідер Нової солідарної України Вадим Хабібуллін.
На колегії Мінсоцполітики Павло Розенко наголосив, що: «З 1 жовтня ми очікуємо як мінімум на ще один мільйон звернень громадян». Він також закликав учасників колегії до більш активної участі в роз’ясненні українцям особливостей реформованої системи субсидій через ЗМІ. Міністр наголосив: „Акцентую увагу на швидкому розгляді і призначенні субсидій. Кожна відмова повинна бути чітко аргументована. Людина, якій відмовили, повинна почути, що вона має право ще раз подати документи у новому опалювальному сезоні”.

Правозахисник та громадський діяч, лідер громадської організації «Нова солідарна Україна» Вадим Хабібуллін черговий раз публічно озвучив вимогу Нової солідарної України до Кабінету Міністрів України, Прем’єр – міністра Арсенія Яценюка та міністра соціальної політики України Павла Розенка:
У разі подальшого ігнорування владою вимог громадської організації «Нова солідарна Україна» про зобов’язання Уряду реально відкрито та публічно вирішити питання щодо “неповних” відомостей для оформлення субсидії та/або виключити/внести зміни до вказаної Постанови Кабінету Міністрів відносно терміну “неповні” відомості, так названі “помилкові” – вимушені будемо радити українським родинам негайно звернутися до органів призначення житлових субсидій, навіть при їх призначенні/отриманні – звернутися з письмовими вимогами про надання чіткої і зрозумілої довідки про те, що субсидія призначена офіційно, законно і жодних претензій чи будь-яких неповних чи помилкових відомостей не виявлено і не вбачається навіть потенційна можливість та необхідність повернення «надмірно перерахованої (виплаченої) суми житлової субсидії у подвійному розмірі.

Повне відео прес – конференції за цим посиланням:

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021