Активісти НСУ взяли участь в акції на підтримку політики реформ Президента України Віктора Януковича

08 липня 2011 року біля Українського дому та на Європейській площі в Києві відбулася акція на підтримку політики  реформ Президента України Віктора Януковича, в якій взяли участь представники числених громадських організацій, у тому числі активісти ГО «Нова солідарна Україна». Цього дня в Українському домі Глава держави проводив підсумкову прес-конференцію для представників центральних, регіональних та іноземних засобів масової інформації, в якій взяли участь понад 440 журналістів.

pres_v2

У своєму вступному слові на прес-конференції Президент України Віктор Янукович зазначив, що ситуація, в якій зараз знаходиться країна, була цілком прогнозованою ще рік тому. І все, що відбувалося у нашій державі  – і в цьому, і минулому році – це були скоординовані дії влади, велике бажання суспільства змінити життя на краще.

2010 рік був визначальним, стартовим роком для нашої держави, тому що прийшла нова команда, яка взяла на себе відповідальність за стан справ у країні. Вона була зобов’язана змінити ситуацію в економіці – тобто запропонувати і виконати ті заходи, які покращили б ситуацію в економіці, які зробили б так, щоб економіка не продовжила далі падати, як вона впала у 2009 році.

Друге. Безумовно, треба було за будь-яку ціну, ні в якому разі не зменшити соціальні виплати. Як мінімум, 100 %  платити пенсії, соціальну допомогу, заробітні плати. А краще, безумовно, в умовах інфляції зробити підвищення – як мінімум, на рівень інфляції. Це нам вдалося зробити. Нам вдалося зупинити падіння економіки та розпочати економічне зростання. Минулий рік показав, що економіка зросла на 4,2%, зарплати торік зросли трохи більше ніж на 10% – але не настільки, як нам хотілося, і як це необхідно було зробити.

Що стосується реформ. Це той процес, без якого неможливо майбутнє нашої країни. Тобто без здійснення реформ країна  жити в такому стані далі не змогла б. Чи не може. Це той шлях, який зобов’язує сьогодні владу робити рішучі кроки у майбутнє.

З досвіду реформ, які відбувалися в будь-якій країні світу, ми знаємо, що початок будь-яких реформ завжди болючий. Тому що це зміни. І як би не розраховував ці реформи, вони дуже часто дають неочікуваний результат. Тому їх треба проводити, перш за все, дуже професійно, прораховувати кожен крок, використовувати світовий досвід тих держав, які вже пройшли цей шлях. По-друге, безумовно, весь час тримати руку на пульсі – як до цього ставиться суспільство, як реагує на це громадськість, яка в багатьох випадках висловлює точку зору наших громадян.

«2010 рік – це були перші кроки, ми розпочали реформи у семи напрямках. Повторюю – розпочали. 2011 рік – продовження розпочатих реформ і початок нових. Будь-які реформи неможливо робити одну від одної, їх можна робити тільки системно, а це означає – комплексно. Тобто життя нашої країни гармонічно пов’язане з різними напрямками життєдіяльності, різними економіками – я маю на увазі галузевими. Я також маю на увазі, що структура економіки кожного регіону відрізняється дуже суттєво, а люди всюди однакові, тобто в жодному разі не можна відрізняти людей однієї професії від іншої, чи де живе людина, на якій території нашої держави. Ми повинні здійснювати реформи таким чином, щоб, по-перше, вони не перешкоджали одна одній – а тільки доповнювали, по-друге, щоб ми їх проходили якнайшвидше, щоб отримати кінцевий результат. Тому я співчуваю сьогодні в деяких випадках, де ми маємо втрати. Я співчуваю людям насамперед. Є незручності. Але без цього, якщо ми цього не будемо робити, не буде майбутнього ні в нас, ні в наших дітей, ні в нашої країни в цілому. Ми всі це добре розуміємо. Тому цей шлях неминучий» – заявив Президент України Віктор Янукович на підсумковій прес-конференції для представників центральних, регіональних та іноземних засобів масової інформації.

Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021