А. Антонюк звернувся з Відкритим листом до Голови ВРУ Володимира Литвина щодо законодавчого врегулювання проблеми молодіжного тютюнопаління

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк 28 квітня 2010 року звернувся з Відкритим листом до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина, в якому зазначив, що підліткове та молодіжне тютюнопаління в Україні стало бідою національного масштабу. Дитина чи підліток з цигаркою — вже майже звичне явище для України. Серед іншого, цьому сприяє відсутність у чинному законодавстві України серйозного покарання за реалізацію неповнолітнім тютюнових виробів. У зв’язку з цим працівники торгівельних закладів та закладів громадського харчування особливо не бояться відповідальності за продаж неповнолітнім тютюну.

      У листі А. Антонюка йдеться про те, що «з метою зменшення кількості фактів продажу неповнолітнім тютюнових виробів та, відповідно, зменшення вживання молодими людьми тютюну, українському парламенту необхідно здійснити наступні заходи.
      1. Внести зміни до чинного законодавства України, зокрема, до Правил роздрібної торгівлі тютюновими виробами, затверджених наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 24 липня 2002 р. N 218, Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими заборонити розповсюдження та продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 21 року.
     2. Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими підвищити відповідальність реалізаторів товарів за продаж або безоплатну передачу тютюнових виробів особам, які не досягли 21 року (зокрема, позбавляти такі підприємства ліцензії на продаж тютюнових виробів на певний строк).
      3. Внести доповнення до Кримінального кодексу України, доповнивши кодекс статтею, яка б передбачала кримінальну відповідальність працівників підприємства (організації) торгівлі та громадського харчування за систематичний продаж або безоплатну передачу тютюнових виробів особам, які не досягли 21 року.
      4. Внести зміни до Закону України «Про рекламу», якими значно обмежити кількість розповсюдження рекламодавцями реклами тютюнових виробів, а також збільшити кількість місць, де б була заборонена реклама тютюнових виробів. Підвищити відповідальність рекламодавців та розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу тютюнових виробів.
      5. Внести зміни до Закону України «Про ставки акцизного збору на тютюнові вироби», якими значно підвищити ставки акцизного збору на тютюнові вироби. Такий крок, на наш погляд, призведе до створення загороджувального цінового бар’єра у вигляді підвищення роздрібних цін на тютюнові вироби, що ускладнить їх придбання молодими людьми».
      За словамиГолови правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрія Антонюка, внесення даних змін в українське законодавство призведе до різкого скорочення кількості фактів продажу молодим людям тютюнових виробів та суттєво покращить стан здоров`я громадян України.
      Як вже повідомлялося, активісти громадської організації «Студентський парламент Києва» в рамках проведення акції «Дихай весною, а не сигаретним димом!», яка проходила 27 квітня 2010 року біля головного корпусу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, зібрали понад 660 підписів під Відкритим зверненням Голови правління НСУ до спікера українського парламенту щодо законодавчого врегулювання проблеми молодіжного тютюнопаління.
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021