А. Антонюк став на захист мешканців столичних гуртожитків

Голова правління громадської організації «Нова солідарна Україна» Андрій Антонюк 17 березня 2010 року звернувся з листами до столичного мера Леоніда Черновецького, Прокурора м. Києва Юрія Ударцова, Голови Солом’янської РДА Івана Сидорова, а також керівництва ВАТ «Бавовнянка» з проханням захистити житлові права мешканців гуртожитків № 6 та № 8 по вул. Миколи Грінченка, посприяти жителям гуртожитку № 8 у здійсненні приватизації житлових приміщень, які знаходяться в їхньому користуванні.

      Зокрема, в цих листах йдеться про те, що на початку березня 2010 року до громадської організації «Нова солідарна Україна» з колективним зверненням звернулися мешканці гуртожитків № 6 та № 8, що розташовані на вул. Миколи Грінченка у м. Києві, за допомогою у вирішенні наступних питань.
      Гуртожитки № 6 та № 8 по вул. Миколи Грінченка є власністю та знаходяться на балансі ВАТ «Бавовнянка», на підставі договору купівлі-продажу державного майна цілісного майнового комплексу від 22.08.95 р. № 191, укладеним між Регіональним відділенням Фонду державного майна України по м. Києву та організацією орендарів Київського орендного підприємства «Бавовнянка».
      На загальних зборах акціонерів ВАТ «Бавовнянка», які відбулися 08.06.04 р. у м. Харкові, було прийнято рішення про виведення гуртожитків № 6 та № 8 по вул. Миколи Грінченка зі статутного фонду ВАТ «Бавовнянка» шляхом їх продажу, але в зв’язку з тим, що місцезнаходження керівництва ВАТ «Бавовнянка» на той час було невідомим, питання подальшого використання гуртожитків та долі мешканців, які в них проживають, залишалося невирішеним.
      Відповідно до листа від 06.09.2005 р. № 145 ВАТ «Бавовнянка» запропонувало передати вищезазначені гуртожитки до комунальної власності територіальної громади м. Києва.
       Після чого, Солом’янською райдержадміністрацією був підготовлений проект розпорядження Київської міської державної адміністрації щодо прийняття гуртожитків до комунальної власності громади Солом’янського району. Але це можливо лише за умови виведення даних гуртожитків зі статутного фонду ВАТ «Бавовнянка».
      З метою визначення місцезнаходження нового керівництва ВАТ «Бавовнянка» для вирішення подальшої долі мешканців вищезазначених гуртожитків, Солом’янською районною у м. Києві державною адміністрацією неодноразово направлялися звернення до прокуратури м. Києва. Як з’ясувалося, станом на 17.12.2009 р. голова правління ВАТ «Бавовнянка» Загурська В.І., а також співзасновники Грекул Р.В. та Бортник М.В. проживають у м. Києві.
      Відповідно до листа Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва ВАТ «Бавовнянка» не знаходиться за юридичною адресою: м. Київ, вул. М. Грінченка, 4, інформації про фактичне місцезнаходження немає, а керівництво ВАТ «Бавовнянка» — голова правління Загурська В.І. та співзасновник Грекула Р.В. відмовилися від надання будь-яких пояснень представникам Державної податкової інспекції у Солом’янському районі м. Києва.
      У зв’язку з цим, Солом’янською райдержадміністрацією направлено лист від 02.10.2009 р. № 15425/01 керівництву ВАТ «Бавовнянка» з пропозицією розглянути на Загальних зборах акціонерів питання виведення гуртожитків за адресою: вул. М. Грінченка, буд. 6 та вул. М. Грінченка, буд. 8 зі статутного фонду товариства для подальшої їх передачі до комунальної власності територіальної громади Солом’янського району м. Києва. Станом на 16.03.2010 р. відповідь не отримана.
      Також заявники скаржаться на те, що гуртожитки знаходяться у вкрай незадовільному санітарно-технічному стані.
      Зокрема, відповідно до Постанови від 02.10.2003 р. № 245 Головного державного санітарного лікаря Солом’янського району м. Києва, в гуртожитку № 6 по вул. М. Грінченка було встановлено грубі порушення вимог нормативних актів, а саме: санітарно-технічний стан місць загального користування гуртожитків (санвузли, душові, кухні, коридори) вкрай незадовільний; санітарно-технічні прибори, внутрішні мережі водопостачання та каналізації потребують зміни, як наслідок багаторазових аварійних ситуацій на внутрішніх мережах водопостачання та каналізації порушена цілісність штукатурки. На стелі, стінах сірі плями зі слідами грибкового ураження. Останній поточний ремонт гуртожитку проводився у 1982 році.
      Фактично, в гуртожитку № 8 по вул. М. Грінченка мешкає 32 сім’ї, всього 82 особи, в т.ч. 33 дитини; а в гуртожитку № 6 по вул. М. Грінченка мешкає 13 сімей, 32 особи, в т.ч. 15 дітей, тобто гуртожиток є сімейного типу.
      З метою забезпечення оптимальних умов проживання, Головним державним санітарним лікарем Солом’янського району м. Києва було вирішено до 01.11.2003 року призначити будівельну експертизу будівель гуртожитків, що розміщені по вул. М. Грінченка № 6 та № 8.
      Згідно із заявкою ВАТ «Бавовнянка», обстеження житлового будинку № 6 по вул. М. Грінченка було проведене 18.11.2003. Відповідно до акту будівельної лабораторії КП «Київжитлоспецексплуатація» від 24.11.2003 року № 119/19 про обстеження технічного стану житлового будинку було визначено, що несучі та огороджуючі конструкції будинку знаходяться в непридатному для нормальної експлуатації технічному стані; в зв’язку із значним фізичним зношенням несучих і огороджуючих конструкцій, важко усуненою сирістю кімнат, відсутністю підвалу, малоповерховістю, проведення ремонтних робіт в будинку недоцільне.
      Закрите акціонерне товариство «Головний інститут проектування заводів сільськогосподарського та продовольчого машинобудування» (АТ «ГІПРОСІЛЬМАШ»), згідно із замовленням № 1941 ВАТ «Бавовнянка», проводило обстеження технічного стану житлового будинку № 6 по вул. М. Грінченка. За результатами обстеження було зроблено висновок про технічний стан, відповідно до якого: загальний стан будинку № 6 по вул. Миколи Грінченка оцінюється як аварійний. Будинок непридатний для подальшої експлуатації, а також не підлягає капітальному ремонту та реконструкції; в результаті тривалої експлуатації (будинок збудовано в 1947 році) без капітального ремонту будинок остаточно втратив ознаки житлового. Планування, склад приміщень та інженерного обладнання не відповідають вимогам СНиП 2.08.01-89* «Жилые здания», в зв’язку з чим будинок № 6 по вул. М. Грінченка не може виконувати житлову функцію і повинен бути переведений до нежитлового фонду у відповідності з порядком, встановленим Положенням про порядок обстеження жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визначення жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання, затвердженим Постановою Ради Міністрів УРСР від 26 квітня 1984 року №189.
      Відповідно до ст. 176 Житлового кодексу Української РСР, наймодавець зобов’язаний своєчасно провадити ремонт жилих будинків, забезпечувати безперебійну роботу інженерного обладнання будинків і жилих приміщень, належне утримання під’їздів, інших місць загального користування будинків і придомової території. Капітальний ремонт жилих будинків, технічне обслуговування їх інженерного обладнання, а також поточний ремонт жилих приміщень, що його зобов’язаний провадити наймодавець, повинен здійснюватися відповідно до правил користування жилими приміщеннями, утримання жилого будинку і придомової території, правил і норм технічної експлуатації житлового фонду.
      «Враховуючи вище викладене, з метою захисту житлових прав мешканців гуртожитків № 6 та № 8 по вул. Миколи Грінченка, просимо ВАТ «Бавовнянка» забезпечити проведення капітального та поточного ремонтів в гуртожитках, а також приведення гуртожитків у відповідність санітарним і технічним вимогам.
       Також, на підставі Закону України «Про приватизацію», інших нормативно-правових актів, просимо ВАТ «Бавовнянка» надати можливість та посприяти жителям гуртожитку №8 здійснити приватизацію приміщень, які знаходяться у них у користуванні.
      У разі неможливості забезпечити гуртожиток № 6 умовами, придатними для проживання, керуючись нормами Житлового кодексу Української РСР, у найкоротший термін просимо ВАТ «Бавовнянка» надати усім мешканцям гуртожитку інше придатне для проживання приміщення.
      Відповідно до ст. 189 Житлового кодексу Української РСР, винні особи несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність у порушенні правил санітарного утримання місць загального користування, сходових кліток, ліфтів, під’їздів, придомових територій; у порушенні правил експлуатації жилих будинків, жилих приміщень та інженерного обладнання, у безгосподарному їх утриманні».
Опубліковано в Новини


Календар подій

Січень 2021